У ГУР повідомили, що близько 13 іноземних компаній продовжують виготовляти чіпи з підтримкою російської системи. Серед них Linx Technologies (США), Broadcom (США), Qualcomm (США), Telit (США), Maxim Integrated (США), TRIMBLE (США), Cavli Wireless (США), u-blox AG (Швейцарія), STMicroelectronics ( Швейцарія), Sierra Wireless (Канада), NovAtel (Канада), Septentrio (Бельгія) та Antenova (Британія).
Ворог використовує ці елементи для виробництва безпілотників Орлан-10 та Shahed-136, РСЗВ Торнадо-С та Смерч, ракети Іскандер, Калібр та Кинжал, а також авіаційні та крилаті ракети X-101, X-555, Х-38, Х-59МК , Х-31.
Російська технологія ГЛОНАСС неспроможна функціонувати без мікрочипів іноземного виробництва. Чіпи приймають та обробляють координати від ГЛОНАСС, а ракети за допомогою цієї інформації орієнтуються у просторі і ціляться в українську цивільну та енергетичну інфраструктуру.
На початку війни рфії проти Україна, США раптом виступили проти передачі Польщею Україні літаків МіГ-29, бо Китай пообіцяв “нейтралізувати ядерну загрозу путіну”, – інформує The Spectator
Як повідомляє видання, спочатку США позитивно відреагували на передачу Польщею літаків Україні, але вже наступного дня, 08 березня 2022 року, передумали та виступили проти. Причиною могли стати контакти з генералами китайської армії, які вважали, що таке рішення спричинить ескалацію конфлікту.
Китайська сторона запропонувала “нейтралізувати ядерну загрозу путіна”, посилаючись на міцні приватні контакти з російськими генералами. Така “нейтралізація” полягає у впливі на командування з метою не застосовувати ядерну зброю, якщо надійде такий наказ, або саботувати її виконання.
За минулу добу підрозділи Сил оборони України відбили атаки російських окупантів в районах населених пунктів Яковлівка, Соледар, Бахмутське, Бахмут, Опитне, Первомайське, Красногорівка та Невельське Донецької області.
Триває перегрупування ворожих військ з метою посилення угруповань на Лиманському, Авдіївському та Новопавлівському напрямках, інформує пресслужба ГШ ЗСУ.
На Куп’янському та Лиманському напрямках противник веде активну оборону.
На Волинському, Поліському та Сіверському напрямках обстановка без суттєвих змін, ознак формування наступальних угруповань противника не виявлено. Головне управління розвідки Міністерства оборони України звернуло увагу, що в українському інформаційному просторі поширюється дезінформація про нібито існуючі плани ворога атакувати Україну з території республіки Білорусь наприкінці листопада.
Подібні повідомлення мають на меті посіяти паніку серед населення і є частиною ворожих інформаційно-психологічних спецоперацій. На це вказує і той факт, що спочатку в подібних повідомленнях вказувалася дата «можливого вторгнення» 25-28 листопада, а за кілька годин вона перемістилася на 28-29 листопада.
У зв’язку з цим ГУР МО України закликає громадян не піддаватися на ворожі провокації та довіряти лише офіційним джерелам інформації.
На Новопавлівському, Запорізькому, Криворізькому та Херсонському напрямках ворог веде активні оборонні дії, здійснює фортифікаційне облаштування позицій по береговій лінії та в глибині оборони, удосконалює логістичне забезпечення передових підрозділів, не припиняє артилерійські обстріли позицій наших військ і населених пунктів.
Незважаючи на активні заходи роспропаганди, спостерігається певний спад матеріальної підтримки російських загарбників з боку російського цивільного населення. Крім того військомати Калінінградської області доповіли, що не виконали плани осіннього призову на строкову службу до ЗС рфії через ухилення призовників.
Російські генерали завітали в білорусь з метою проконтролювати підготовку російських військових на полігонах, проте Міноборони білорусі про це мовчить, – інформує Беларускі Гаюн.
За інформацією з пропагандистських тг-каналів, група російських генералів на чолі з начальником Головного оперативного управління ГШ ЗС рфії сергієм рудським (на фото) прибули до РБ з робочим візитом. Військові проінспектують перебіг спільної підготовки так званого регіонального угруповання військ (РГВ) на полігонах РБ.
Аналітики припускають, що за результатами інспекції буде зроблено доповідь вищому керівництву Міноборони рфії і вже на її підставі ухвалюватимуться подальші рішення щодо російського контингенту РГВ в Білорусі.
Військова контррозвідка та слідчі СБУ провели багатоетапну спецоперацію із викриття колишнього співробітника МВС України, який вирішив перейти на бік російських загарбників. Він зібрав засекречену інформацію про керівництво та кадрових співробітників силових відомств України і планував особисто передати дані до посольства рф у Будапешті на флешці. СБУ затримали зрадника на пункті пропуску під час спроби перетнути державний кордон.
З початком повномасштабної агресії колишній співробітник МВС України проживав на території Білої Церкви, був активним прибічником «руского міра» і розраховував стати «головним поліціянтом» Києва та Київської області після захоплення області рашистами.
Він перебував у прямому контакті із російським диверсантом Ігорем Безлером, а також підтримував дружні стосунки та зв’язки з іншими представниками так званої «міліції днр». Саме за їхньою «наводкой» почав збирати засекречені дані про співробітників СБУ, ГУР, лідерів руху «Азов», а також військовослужбовців 72-ї окремої механізованої бригади ЗСУ.
Слідчими встановлено, що окрім картотеки українських «силовиків», він збирав інформацію і про важливі об’єкти ЗСУ: бази, склади, арсенали, місця їх розташування.
Під час обшуків у рашистського агента-невдахи знайдено пістолет Макарова, символіку заборонених в Україні терористичної організації «днр» та комуністичної партії.
Всі вилучені матеріали відправлено на експертизу. Наразі затриманому планується повідомлення про підозру за ст. 111 (державна зрада) Кримінального кодексу України.
Заходи із викриття зловмисника проводили співробітники військової контррозвідки та слідчі СБУ за процесуального керівництва Офісу Генерального прокурора України.
“Якщо Україна піде на переговори без перемоги над Росією на полі бою, міцного миру не вийде, тому необхідно й надалі надавати військову підтримку Києву”, – заявив генсек НАТО Єнс Столтенберг.
Через дев’ять місяців від початку повномасштабного вторгнення в Україну сподівання рашистів на “бліцкриг за три дні” повністю розвіялись, російська армія зараз в основному знаходиться в обороні.
Перемир’я чи переговори можуть бути єдиним шляхом до перемоги, можливим на даний момент для володимира путіна – його армія виснажена, запаси зброї вичерпуються. Про це пише CNN.
«Оскільки росія зараз найбільше виснажена, вона найбільше від перемир’я виграє, а потім відновить війну. Отже, все, що ви купуєте за перемир’я, — це продовження війни. Це не вирішило б жодної з основних проблем війни», – заявив директор з російських досліджень в аналітичному центрі CNA Майкл Кофман.
Вже зараз, за словами експертів, росія починає переозброюватися. Кофман послався на дані про те, що на заводах рф виробляють боєприпаси вже не в дві, а в три зміни. «Це говорить про те, що у них є комплектуючі, інакше вони не стали б працювати в подвійну та потрійну зміни», – зазначив експерт.
Нарешті на Заході почали розуміти, що з терористами не можна домовлятися . Тільки розгром рашистів і перемога України – запорука спокою та миру для всього людства.
СБУ перевірила приміщення УПЦ МП в Чернівцях і знайшли багато цікавого.
Виявилося, що Чернівецькою єпархією УПЦ МП керує громадянин ворожої держави. Митрополит Мелетій, він же “в міру” Валентин Єгоренко, виявився звичайнісіньким громадянином Росії з реєстрацією в Краснодарському краї.
Вдалося з’ясувати, що керівники єпархії від московських кураторів отримували «методички» щодо «особливостей» проведення церковних літургій після повномасштабного вторгнення. Представникам РПЦ “з центру” надходили завдання займатися дезінформацією щодо суспільно-політичної обстановки в Україні та ситуації на фронті. Зокрема, вимагали від священників УПЦ заперечувати збройну агресію рфії, розповідати про нібито утиски «московської церкви» в Україні і інші подібні байки.
Служба безпеки України знайшла і склади з оптовими партіями прокремлівської літератури, яка вихваляє країну-агресора та закликає підтримувати рашистських окупантів.
Крім того, під час огляду комп’ютерів керівництва єпархії виявлено фотокопії посвідчень рашистів, які брали участь у бойових діях проти українських військ. Серед таких документів – посвідка «героя росії», підписана міністром оборони рф за «захоплення Криму» у 2014 році.
Зважаючи на всі “знахідки” слідчими СБУ розпочатого кримінальне провадження за ч. 2 ст. 111 (державна зрада) Кримінального кодексу України, тривають процесуальні дії.
Заходи з викриття правопорушень проводили співробітники СБУ Чернівецької області за процесуального керівництва обласної прокуратури.
Пресслужба Генштабу ЗСУ інформує, що підрозділи Сил оборони України відбили атаки окупантів в районах населених пунктів Стельмахівка і Діброва Луганської області та Білогорівка, Яковлівка, Бахмутське, Бахмут, Опитне, Первомайське, Красногорівка, Мар’їнка і Новомихайлівка на Донеччині.
На Куп’янському та Лиманському напрямках противник веде оборону.
На Бахмутському та Авдіївському напрямках противник зосереджує основні зусилля на веденні наступальних дій. Обстрілам з танків та різнокаліберної артилерії піддано райони населених пунктів Андріївка, Верхньокам’янське, Бахмут, Бахмутське, Авдіївка, Красногорівка, Мар’їнка, Невельське та Первомайське Донецької області.
На Новопавлівському, Запорізькому, Криворізькому та Херсонському напрямках ворог продовжує оборонятися.
Президент України Володимир Зеленський сьогодні провів чергове засідання Ставки Верховного Головнокомандувача. Як повідомили на сайті Президента Україні, було заслухано доповіді керівників розвідки про плани ворога на найближчий час.
У засіданні взяли участь: керівник Офісу Президента Андрій Єрмак, секретар Ради національної безпеки та оборони Олексій Данилов, міністр оборони Олексій Рєзніков, Головнокомандувач Збройних Сил України Валерій Залужний, начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов, голова Служби зовнішньої розвідки України Олександр Литвин ЗСУ Олександр Сирський та командувачі військ оперативних напрямків.
Також на засіданні Ставки були присутні: міністр внутрішніх справ Денис Монастирський, міністр закордонних справ Дмитро Кулеба, міністр інфраструктури Олександр Кубраков, кілька урядовців та керівників силових відомств та правоохоронних органів.
Як повідомили у ОП, Головнокомандувач ЗСУ та командувачі військ оперативних напрямків доповіли про актуальну ситуацію на фронті, окремо поінформували про дії на Донецькому напрямку. Також було заслухано доповіді керівників розвідки про плани ворога на найближчий час. Учасники засідання проаналізували забезпечення сил оборони технікою, озброєнням та боєприпасами та актуальні потреби військ для проходження зимового періоду.
Крім того, члени Ставки розглянули перебіг відновлення енергетичної системи України та ліквідацію наслідків нещодавніх ракетних ударів Росії. Окремо зупинилися на питанні забезпечення стабільності зв’язку за умов війни, зокрема шляхом переходу на автономне енергоживлення.
Було визначено подальші кроки у напрямку захисту об’єктів критичної інфраструктури від російських атак. У цьому контексті наголошується на необхідності посилення співпраці з партнерами України для формування ефективної протиповітряної оборони.
Іранські військові інструктори, які навчали рашистів керувати «мепедами-шахедами», були знищені на окупованому рашистами Криму. Про це під час інтерв’ю The Guardian повідомив секретар РНБО О.Данілов.
Ізраїльська преса повідомляла про 10 убитих іранців на Криму. Данилов чітко дав зрозуміти, що будь-яка подальша іранська військова присутність на території України перетворює її військових на мішені для ЗСУ.
«Вони були на нашій території. Ми їх сюди не запрошували, і якщо вони співпрацюють із терористами та беруть участь у знищенні нашої нації, ми повинні їх убити», – заявив секретар РНБО.