Сторінка 476 – Новини ветеранів зі всієї України

росія використовує у війні проти України найновіші літаки Су-57 Felon

  Починаючи з червня 2022 року росія використовує у війні проти України свої найновіші літаки Су-57 Felon, але літати ними над Україною не ризикує, повідомила британська розвідка. Місії обмежувалися польотами лише над територією рф та запусками ракет великої дальності “повітря-земля” або “повітря-повітря” на територію України.

ДОВІДКА 1:
  Су-57 (за класифікацією НАТО – «Felon/Злочинець») — російський винищувач п’ятого покоління. Головним розробником є ВАТ Сухой. Конструктор: А. Давиденко. Перший політ літак здійснив 29 січня 2010 року. На базі ПАК ФА створюється експортна модифікація для Повітряних сил Індії.
У літака Су-57 заявлена злітна вага – 18 то та максимальна швидкість у 2 Маха. Бути надманевровим завдяки двигуну з керуванням вектору тяги та тягоозброєність не менше «одиниці». Тобто, за заявленими характеристиками літак можна назвати аналогом F-35.
  Терміни серійних поставок літака в російські війська неодноразово змінювались з 2015 по 2018 роки. Зрештою 25 грудня 2020 року ВКС РФ отримали перший серійний винищувач.
ТТХ:

  • Довжина – 22 м, висота – 5.3 м, розмах крила – 16.56 м.
  • Крейсерська швидкість: 1300-1800[3] км/год (Максимальна швидкість (МШ): 2600 км/год; МШ біля землі: 1300—2100 (1,1—2,0 М) км/год; МШ на висоті: 2125—2600 (2,0—2,45 М) км/год).
  • Дальність польоту: 5500 км (Бойовий радіус: 4300 км).
  • Практична стеля: 20000 м (Бойова стеля: 18000 м).
  • Швидкопідйомність: 350 м/с.
  • Екіпаж: 1 особа.

  На супутниковому зображенні МО США виявлено 5 літаків FELON на аеродромі в Ахтубінську. В британській розвідці вважають, що таким чином рф перестраховується від репутаційних втрат у випадку знищення своїх літаків п’ятого покоління, яких і так “кіт наплакав”.

ДОВІДКА 2:
Ахтубінськвеликий військовий аеродром в Астраханській області, на північно-східній околиці Ахтубінська. Інші назви: Володимировка (за назвою найближчої залізничної станції), Жасмін (умовне найменування аеродрому в радянський період). Містоутворююче підприємство міста Ахтубінськ.

Аеродром належить 929-му Державному льотно-випробувального центру Міністерства оборони імені В. П. Чкалова. Використовується для випробувальних і тренувальних польотів військових повітряних суден. У 20 км від аеродрому розташовано найбільший авіаполігон в Росії — Грошево (Володимировка). У 2013 році на аеродромі побудована нова бетонна ВПП 12L/30R розмірами 4000×65 м.

 

НАГАДУЄМО:

 

http:///chasopys-vijny-220-doba/

СБУ звинувачує в державній зраді екс-міністра освіти Табачника

  За матеріалами слідчих Служби безпеки України накладено арешт на майно колишнього міністра освіти та науки дмитра табачника, який підозрюється в державній зраді. Загальна сума арештованих активів становить більше ніж 2 мільйонів доларів США. Це насамперед нерухомість, земельні ділянки та гроші в іноземній валюті.

 

Довідка:
  Дмитро Володимирович Табачник — український політичний і державний діяч, історик, публіцист, академік Національної академії правових наук України, доктор історичних наук, професор, академік Академії правових наук України. Заслужений діяч науки та техніки України (2002). Лауреат Державної премії України у галузі науки і техніки (1999).
  Член Політради Партії регіонів. Народний депутат України 3-го і 6-го скликання.  Міністр освіти і науки України (11 березня 2010 – 23 лютого 2014). 

 

  Питання про те, як перебуваючи три роки на посаді Міністра освіти і науки України із окладом менше 2 тисяч доларів США на місяць,  Дмитро Володимирович став доларовим мільярдером – ні прокуратурою, ні іншими “контролюючими службами” України, чомусь не підіймалось ні раніше, ні зараз. 

 

НАГАДУЄМО:

http:///pryhozhyn-khoche-otrymaty-kontrol-nad-shakhtamy-v-rajoni-bakhmuta/

Часопис війни: 220 доба

  За інформацією пресслужби Генштабу ЗСУ на початок доби війни підрозділи Сил оборони України відбили атаки окупантів в районах населених пунктів Стельмахівка і Червонопопівка Луганської області та Соледар, Красна Гора, Підгородне, Бахмут, Кліщіївка, Водяне, Первомайське, Красногорівка, Мар’їнка, Побєда і Новомихайлівка на Донеччині.  (КАРТА)


  Активні бойові дії тривають у районі Кремінної. У Сватовому та Білогорівці більш менш спокійно останнім часом. Зима та морози позитивно впливають на рух активних бойових дій. Наші хлопці тиснуть в районі Діброви й Червонопопівки, повідомив Голова військової адміністрації Сєверодонецького району Роман Власенко.


  За наявною інформацією, значна кількість озброєння та військової техніки, що прибуває для навчання особового складу противника до республіки білорусь із російської федерації знята із довготривалого зберігання та потребує обслуговування. Також відомо, що до робіт на цій техніці залучаються білоруські військовослужбовці.


  Відзначається тенденція до погіршення морально-психологічного стану особового складу ворога. Так, серед військових 127-ї окремої розвідувальної бригади, що дислокується в тимчасово окупованому Севастополі, шириться думка про закінчення війни на будь-яких умовах.

 

НАГАДУЄМО:

http:///chasopys-vijny-319-doba/

Пригожин хоче отримати контроль над шахтами в районі Бахмута

  Засновник ПВК “Вагнер” Євгєній Пригожин зацікавлений в отриманні контролю над соляними та гіпсовими родовищами, зосередженими в районі Бахмута. Саме через це російські найманці і ведуть такі запеклі бої в цьому районі останні півроку. Про це повідомляє Голос Америки.

  За даними Вашингтона, з майже 50 тисяч бійців ПВК, які беруть участь у війні, понад 4 тисячі вбито і 10 тисяч поранено. Понад тисячу найманців загинули лише в боях за Бахмут з кінця листопада до початку грудня 2022 року, повідомив представник Білого дому.

  У США вважають, що така “одержимість Бахмутом” у своїй основі має виключно фінансові інтереси. В Соледарі знаходиться найбільше соляне родовище Європи (Артемівське) площею 179 квадратних кілометрів. США і раніше викривала рашистських найманців у використанні природних ресурсів в Африці для фінансування війни в Україні.

  Наприкінці грудня стало відомо, що рашисти з “Вагнера” отримали партію зброї з Північної Кореї.

 

НАГАДУЄМО:

http:///ukraina-otrymaie-zbroiu-iaku-ne-vdalosia-otrymaty-2022-roku-kuleba/

Рашисти приготувалися до оборони, – МО Великобританії

  Командування російських окупантів вважає можливим наступ ЗСУ на двох напрямках, йдеться у зведенні Міноборони Великобританії на основі розвідданих. 

“Те, як росія працює над покращенням оборони, свідчить про те, що командування, швидше за все, стурбоване можливістю великих українських наступальних дій у двох напрямках: або на півночі Луганської області, або на Запоріжжі, – вказують у МО Великобританії. – Вирішити, якій з цих загроз протидіяти насамперед, ймовірно, є однією з центральних дилем для російських фахівців з оперативного планування”.

  За оцінками МО Великобританії, “великий український прорив на Запоріжжі серйозно підірве життєздатність російського “сухопутного мосту”, що сполучає ростовську область росії та Кримський півострів; український успіх на Луганщині ще більше підірве військову мету “визволення” Донбасу, що декларується росією”.

  При цьому там зазначають, що останніми тижнями росія серйозно зміцнила оборонні укріплення у центральній частині Запорізької області на півдні України, особливо між містами Василівка та Оріхів та тримає “великі сили” у цьому секторі.

 

НАГАДУЄМО:

http:///hensek-oon-prodemonstruvav-poseredno-nejtralnu-pozytsiiu-po-vidnoshenniu-do-rosii/

Генсек ООН продемонстрував посередньо-нейтральну позицію по відношенню до росії

  Генсек ООН 5 січня 2023 року ухвалив рішення розформувати місію щодо встановлення фактів теракту в Оленівці, аргументувавши відсутністю умов для направлення місії на місце події. З цього приводу уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубинець зробив заяву про розпуск місії ООН щодо встановлення фактів щодо загибелі військовополонених у колонії в окупованій Оленівці Донецької області, вказавши, що це ще раз продемонстрував посередньо-нейтральну позицію ООН – з жодним словом засудження російської сторони.

 

  “На жаль, ухвалено таке рішення. Якщо вже створили, то хоч якусь роботу зробіть. А якщо ви не отримали гарантій безпеки, прямо публічно скажіть: росія нас не допустила”, – наголосив Омбудсмен у Telegram.


  Лубинець також зазначив, що українська сторона місяцями надсилала запити до ООН щодо розслідування. І він, як Омбудсмен, ініціював зустріч із членами місії і готовий був поїхати на місце трагедії, “щоб почалася хоч якась робота”.


  Нагадуємо, що в ніч на 29 липня 2022 року, під час вибуху на території колишньої виправної колонії у смт Оленівка на тимчасово окупованій території Донецької області, було знищено будівлю, де утримувалися українські військовополонені. За повідомленнями в колонії загинуло 50 українських військовополонених та понад 70 отримали поранення.

 

  Після всього, що сталося, росія продовжує залишатися у Радбезі ООН.

 

НАГАДУЄМО:

http:///za-tyzhden-na-rosii-rozpochnetsia-mobilizatsiia-vijna-tryvatyme-shche-i-nastupnoho-roku/

За тиждень на росії розпочнеться мобілізація: війна триватиме ще і наступного року

  Якщо реально поглянути на ситуацію, то мобілізація на росії триває з квітня 2022 року і, попри всі заяви бункерного пацюка, не припинялась ні на день. Під час “масової мобілізації” вдалося “сволочь на призовні пункти” від 300 до 400 тисяч “добровольців”. Третину одразу кинули без підготовки у бій і заткнули ними “дірки” на Луганщині та Херсонщині.


  На 23 рік в планах кремля відмобілізувати від 500 тисяч до 1 мільйона осіб, щоб створивши значну чисельну перевагу, досягти “переломного моменту у війні”. І це абсолютно не залежить від того, чи буде при владі “путлєр”, чи його замінять на мєдвєдєва, патрушева-малого, чи ще якогось “джокера”.


  росія намертво загрузла в Україні – у війні, яку вони спочатку розглядали як як короткотривалу “СВО”. Так звані “російські еліти” наразі не бачать шляхів виходу з війни окрім того, як повністю знищити Україну. Всі інші варіанти для них – програш у війні із усім “пакетом супроводжуючих факторів”. І вони на це в 2023 році точно не підуть. От саме через це нова хвиля мобілізації неминуча.

 

Кожна подія має, як позитивні , так і негативні аспекти.
Розглянемо беремо позитивні моменти.

  “Мобіки” – цей величезний шмат м’яса, який потрібно якось забезпечити. Зараз у рашистів із цим проблеми. Вони потроху вирішуються. Так В’єтнам, та ще кілька країн Азії, мають поставити на росію військову форму у кількості 600 тисяч комплектів.


  Мобілізованих треба хоча б чомусь навчити, а для цього потрібно не один і не два місяці. Отже, на фронті їх потрібно очікувати після завершення підготовки та “трасферу влади” – в серпні-жовні 2023 року.


  Після мобілізації одного відсотка населення рфії війна тепер на росії буде не тільки десь «далеко», а вже буде в дуже багатьох сім’ях громадян російської федерації. Це прискорить усвідомлення того, що чоловіки гинуть, отримують поранення і каліцтва взагалі невідомо за що.


   Що змогла домогтися росія після оголошення мобілізації у вересні? Кілька кілометрів проснутися на Донеччині і втратити тільки убитими за даними Генштабу з жовтня по грудень 2022 року понад 50000, без урахування поранених і скалічених. Але в кремлі ніколи не рахували загиблих росіян.

 

Тепер розглянемо негативні моменти мобілізації на росії.

  Хоч це і м’ясо, але воно зі зброєю в руках і обов’язково буде стріляти в воїнів ЗСУ. І такого м’яса буде дуже багато. “Мобіків” будуть кидати на смерть тисячами щодня. Цим мало чого зможуть домогтися в оперативному плані, але проблем створять чимало.


  Також ніколи не треба недооцінювати ворога. Захисники України ціною власних життів стримують всю цю рашистську навалу. Останні події під Соледаром показують, що заваливши окопи ЗСУ тілами “від’ємно живих мобіків” можна просуватися потроху вперед.

  Для протистояння такій навалі ЗСУ потрібно дуже багато зброї боєприпасів – набагато більше, ніж дають зараз.

  Не варто також забувати і про можливі форс-мажорні обставини, такі як землетруси, урагани, повені, посухи. Якщо цієї зими не випаде сніг і весна почнеться в середині лютого, а в квітні ще й будуть суховії, то це збільшить ризики посухи влітку, наслідки якої будуть відчутні не просто у сільському господарстві, а можуть спричинити голод у Світі. У кремлі на такий сценарій це дуже розраховують і через це постійно “консультуються” із шаманами та шарлатанами.

  У підсумку маємо: Україні потрібно готуватися до тривалого, виснажливого і важкого протистояння, яке навряд чи закінчиться до кінця цього року.

Юріс Шалтіс, НОВА: новини ветеранів

НАГАДУЄМО:

http:///rosiia-prodovzhuie-zbilshuvaty-chyselnist-svoikh-vijsk-na-terytorii-bilorusi/

Росія продовжує збільшувати чисельність своїх військ на території білорусі

  Сьогодні вночі до білорусі прибув ще один ешелон із вояками зс рф. Загалом за останні два дні туди могло бути перекинуто до 1600 солдатів зс рф, повідомила моніторингова група “Беларускі Гаюн” у Telegram.

 

  “Вночі 7 січня о 02:10 (мінський час) через станцію Смоленськ у напрямку білорусі прослідував спец. ешелон із 15-ма пасажирськими вагонами… До білорусі він прибув на залізничну станцію Вітебськ (Вітебська обл.), у вагонах перебував особовий склад зс рф у кількості ≈700-800 осіб”, – ідеться в повідомленні.

 

  Цей ешелон, як зазначено, у точності повторив маршрут попереднього, який, як з’ясувалося після уточнення даних, також прибув до Вітебська в ніч на 6 січня і привіз приблизно 700-800 осіб.

 

  “Таким чином за останні два дні до Вітебська могло бути перекинуто щонайменше 1400-1600 солдатів зс рф. Додатковим підтвердженням є те, що ввечері 6 січня в різних місцях міста були помічені солдати зс рф, які ходили групами по кілька людей і відвідували магазини”, – зазначено в повідомленні.

НАГАДУЄМО:

http:///chasopys-vijny-319-doba/

Часопис війни: 319 доба

  Триває 319 доба російського широкомасштабного вторгнення. За інформацією пресслужби Генштабу ЗСУ для поповнення втрат та підтримання наступу командування рашистів переміщує до районів ведення бойових дій свіженький особовий склад, озброєння, військову техніку та боєприпаси.

  Незважаючи на оголошений путіним так званий “режим припинення вогню”, протягом минулої доби, противник завдав 9 ракетних, 3 авіаційних удари та здійснив 40 обстрілів з реактивних систем залпового вогню, включаючи і об’єкти цивільної інфраструктури.
 
  За минулу добу підрозділи Сил оборони відбили атаки окупантів в районах 16 населених пунктів. Серед них – Стельмахівка, Макіївка і Білогорівка Луганської області та Роздолівка, Соледар, Бахмут, Залізне, Первомайське, Водяне і Побєда на Донеччині.
 
  Зазнаючи великих втрат, ворог веде наступальні дії на Бахмутському, Авдіївському та Лиманському та намагається покращити тактичне положення на Куп’янському напрямках. На Новопавлівському, Запорізькому та Херсонському – окупанти обороняються.
 
  Запеклі бої тривають в районі Діброва, за Соледар, Красна Гора, Підгороднє, Бахмут (КАРТА)
 
  На Волинському та Поліському напрямках обстановка без суттєвих змін, ворог зберігає військову присутність у прикордонних районах, ознак формування його наступальних угруповань не виявлено.
 
НАГАДУЄМО:

http:///heroj-rosii-vidmovyvsia-povertatysia-na-vijnu/

Китай поширює свій вплив на Туркменістан

  Доки кремль намагається хоть щось загарбати в Україні, Китай поступово підминає під себе країни Середньої Азії, які донедавна міцно знаходились у сфері впливу росії. Китай та Туркменістан вирішили підняти свої двосторонні відносини до рівня «всеосяжного стратегічного партнерства». Рішення було ухвалено під час переговорів президента Туркменістану Сердара Бердимухамедова з головою КНР товаришем Сі Цзіньпіном у Пекіні в п’ятницю, йдеться у заяві МЗС КНР.

  Лідери двох країн сформулювали «комплексний план майбутнього розвитку китайсько-туркменських відносин та спільно оголосили про підвищення рівня двосторонніх відносин до всеосяжного стратегічного партнерства», інформує Сhinaview.

  «Маючи схожі погляди та цілі, а також переплетені інтереси, дві країни повинні разом йти шляхом розвитку та омолодження, використовувати взаємодоповнюваність своїх сильних сторін та повністю використати потенціал співпраці для реалізації загального розвитку», — йдеться у заяві. – Китай і Туркменістан «мають поглибити співпрацю у правоохоронній сфері, безпеці та біологічній безпеці та спільно боротися з трьома силами – тероризмом, сепаратизмом та екстремізмом», – додав Сі Цзіньпінь. «Співпраця в галузі природного газу є наріжним каменем китайсько-туркменських відносин, і розширення співробітництва в цій галузі є стратегічними і довгостроковими інтересами обох країн», — зауважив Сі.

  Товариш Сі особливо підкреслив, що механізм співпраці “C+C5” (Китай + Центральна Азія) є новим механізмом співпраці між Китаєм і країнами Центральної Азії.

  Після переговорів Сі та Бердимухамедов «стали свідками підписання документів про співпрацю у багатьох сферах, включаючи співпрацю в рамках форуму «Один пояс, один шлях», «зелений» розвиток, цифрову економіку, охорону здоров’я, культуру, спорт, пресу та ЗМІ, а також природний газ», йдеться у заяві МЗС КНР.

 

НАГАДУЄМО:

 

http:///na-pochatku-viiny-kytai-prosyv-ne-dopomahaty-ukraini/