Часопис війни, 413 доба – від бліцкригу до витіснення

  Триває 413 доба війни.  Не зважаючи на численні втрати в техніці та живій силі, противник не відмовляється від ведення загарбницької війни. Ворог продовжує зосереджувати основні зусилля на ведені наступальних дій на Лиманському, Бахмутському, Авдіївському та Мар’їнському напрямках. Минулої доби нашими захисниками було відбито 72 атаки противника, інформує пресслужба ГШ ЗСУ. Але всього за рік ЗСУ змусили рашистів перейти від тактики “радянського бліцкригу” – швидкого просування в глиб країни військових механізованих колон, до витіснення на кількасот метрів військ ЗСУ – із посадки, лісового масиву, невеличкого населеного пункту. 

  Сватівський напрямок. Тривають локальні бої вздовж лінії зіткнення. Біля Новоселівського спроби ворога перейти у наступ зазнали краху. В лісах на захід від Кремінної ворог продовжує нарощувати тиск з метою витіснення сил оборони з території Серебрянського лісництва.

  Бахмутський напрямок. В Бахмуті дуже важко. Загалом динаміка боїв у місті без змін – ворог значними силами на обмеженій ділянці фронту має тенденцію до витіснення ЗСУ із міста. Супутникові знімки Maxar за 10 квітня 2023 року підтверджують знищення міськради Бахмута, будівлі податкової та ще деяких будівель, за які кілька днів тому точилися бої.

  За останні дні ворогу вдалося зайняти залізничний вокзал, елеватор, аграрний ліцей та стадіон “Авангард”. Фланги бойовиків пвк “вагнер” вже давно укріплені десантними частинами. Нещодавно перекинули ще й підкріплення із колаборантів Лугандонії. Противник концентрує ударні сили на доволі вузькій ділянці фронту в самому місті та завдає відволікаючих/турбуючих ударів з півночі та півдня – побочний ефект вигнутості лінії фронту.

  Потрібно відзначити героїзм наших захисників із 1-го мехбату “Вовки Да Вінчі” 67 ОМБр, які відбили і утримували півтора місяці важливі посадки біля дороги на Бахмут.

  Авдіївський напрямок. Черговий наступ рашистів в Первомайську захлинулася. Тривають спроби ворога покращити тактичне положення в Мар’їнці та біля Красногорівки. Біля Водяного ворог так і не зміг закріпитися, має втрати в живій силі.

  Запорізький та Таврійський напрямки — без змін.

НАГАДУЄМО:

Часопис війни, 412 доба – повідомлення з фронту