Сьогодні Міжнародний день польоту людини в космос

  7 квітня 2011 року на спеціальному пленарному засіданні Генеральної Асамблеї ООН було ухвалено резолюцію, яка офіційно проголосила, що 12 квітня – “Міжнародний день польоту людини в космос“. Співавторами резолюції стали понад 60 держав.

До межі атмосфери і космосу на повітряній кулі (ФОТО)

  12 квітня 1961 року льотчик-космонавт Юрій Гагарін на космічному кораблі «Восток-1» стартував із радянського космодрому «Байконур» і вперше в сучасній історії здійснив орбітальний політ (а не суборбітальний), який тривав 108 хвилин і завершився пиреземленням у Саратовські області. Час перебування Гагаріна в космосі склав 89 хвилин на висоті 370 кілометрів.

Virgin Galactic здійснив успішну подорож з космічними туристами (ФОТО, ВІДЕО)

  У колишньому Радянському Союзі свято “День космонавтики” було встановлено указом Президії Верховної Ради СРСР від 9 квітня 1962 року. Пропозицію заснувати нове свято озвучив другий льотчик-космонавт СРСР Герман Тітов, який звернувся з відповідною пропозицією до ЦК КПРС 26 березня 1962 року.

  “Всесвітній день авіації та космонавтики” було затверджено протоколом (п.17) 61-ої Генеральної конференції Міжнародної авіаційної федерації, яка відбулася у листопаді 1968 року, та було підтверджено рішенням Ради Міжнародної авіаційної федерації, ухваленим 30 квітня 1969 року.

  Рівно через двадцять років після польоту “Першої людини в космос”, 12 квітня 1981 стартував перший американський  пілотований політ за програмою «Спейс Шаттл».

  “День космонавтики” відзначався спочатку в СРСР, а після його розвалу – в рфії та інших країнах, що виникли на руїнах колишнього союзу. На превеликий жаль, сучасні господарі кремля вирішили приділяти зусилля не фінансуванню наукових проєктів із дослідження таємниць космосу та планет Сонячної системи, а обрало шлях війни, руйнувань, етноциду та геноциду українців, захопленню і анексії територій сусідніх країн.

Ми витримаємо і Україна переможе! І після перемоги Україна обов’язково відновить участь у космічних польотах та наукових космічних дослідженнях.

Олександр Олійник, НОВА: новини ветеранів

НАГАДУЄМО:

У космосі стає тісно: громадяни КНР невдоволені великою кількістю супутників SpaceX Starlink на орбіті Землі