У космосі стає тісно: громадяни КНР невдоволені великою кількістю супутників SpaceX Starlink на орбіті Землі

  Пекін повідомив, що китайська космічна станція «Тяньгун» двічі була змушена ухилятися від можливого  зіткнення з інтернет-супутниками SpaceX Starlink. Згідно з документом, направленим КНР на початку цього місяця космічному агентству ООН, супутники Starlink підлітали на небезпечну близьку відстань до Китайської космічної станції 01 липня та 21 жовтня 2021 року. У документі йдеться, що з міркувань безпеки Китайська космічна станція запровадила превентивні заходи щодо запобігання зіткненням. Стурбовані громадяни КНР у цей понеділок в інтернеті виступили із різкою критикою космічних амбіцій Ілона Маска.

 

  Створення повноцінної орбітальної станції КНР має завершитись у 2022 році. До базового модуля «Тяньгун» планується пристикувати два лабораторні модулі – “Веньтянь” та “Меньтянь”. Загальна вага станції “Тяньгун”, яка перебуватиме на висоті 400 км, після завершення її будівництва становитиме близько 90 тонн. Вона буде вп’ятеро менша за Міжнародну космічну станцію і буде здатна на постійній основі приймати трьох членів екіпажу, шість – під час зміни екіпажів. Термін експлуатації китайської космічної станції становить близько десяти років.

 

  КНР також планує, як складову частину станції, на орбіту відправити автономний модуль “Сюньтянь” з космічним телескопом. Діаметр дзеркала телскопа становить два метри. Модуль “Сюньтянь” маневруватиме на орбіті за допомогою власних двигунів і час від часу буде пристиковуватиметься до китайської орбітальної станції для дозаправки та обслуговування.

 

  Російські космічні війська, 27 грудня 2021  року,  о 21:00 за київським часом, із космодрому Плесецьк, запустили третій раз надпотужну ракету «Ангара-А5». На ній було протестовано розгінний блок «Персей». Як корисне навантаження ракета вивела на навколоземну орбіту «габаритно-масовий макет». Про це повідомила Телеграфна Агенція Радянського Союзу (ТАСС)

 

  Стартова маса ракети Ангара-А5 – 773 тони. Ця триступінчаста ракета  може виводити на орбіту до 24,5 тонн корисного навантаження. Перший запуск відбувся у 2014 році, другий – в грудні 2020 року. Усього за програмою льотних випробувань її мають запустити шість разів.

 

  Ракета-носій «Союз-2.1б» із 36 супутниками зв’язку OneWeb успішно стартувала з космодрому Байконур 27 грудня 2021 року. Загальна кількість космічних апаратів британської компанії на орбіті збільшилась до 394 одиниць. Всі супутники виведені на цільові орбіти, повідомляє Роскосмос на своїй сторінці в Twitter.