NASA відправил в космос найдорожчий і найпотужніший телескоп James Webb

  Телескоп James Webb, наступник телескопа Hubble, вирушив у космос 25 грудня 2021 року з космодрому Куру (Французька Гвіана). Він перевершує свого попередника – телескоп Hubble – за розмірами та технічним оснащенням, повідомляє NASA.

 

  Планується, що космічний телескоп досягне запланованої орбіти, за 1,5 мільйона кілометрів від Землі, приблизно через чотири тижні після запуску. Перші дані та фотографії з James Webb очікується отримати влітку 2022 року. 


  James Webb – найдорожчий космічний телескоп в історії. Проект було запущено наприкінці 80-х років 20 століття. За цей час на космічний телескоп було витрачено близько 10 млрд доларів. Над його розробкою спільно з NASA працювали ESA та Канадське космічне агентство (CSA). 

 

  Дослідники сподіваються за допомогою James Webb зазирнути в далеке минуле Всесвіту, простежити формування перших галактик і перших зірок. Одна з переваг нового космічного телескопа – здатність працювати в інфрачервоному діапазоні, що дасть більше можливостей для вивчення далеких галактик.

 

   Серед завдань телескопа – пошук придатних для життя планет із запасами води.