Російські терористи обстріляли БПЛА місії ОБСЄ

Після засідання Тристоронньої контактної групи 22 липня 2020 року, на якому була досягнута домовленість про додаткові заходи з посилення режиму припинення вогню, починаючи з 00:01 27 липня 2020 року і до кінця звітного періоду Місія зафіксувала більше 8 тисяч «порушень режиму припинення вогню» в Донецькій і Луганській областях. Ці сильно різняться з даними пресслужби Об’єднаних сил.

 

Бандити з проросійських збройних формувань у понеділок обстріляли на Луганщині безпілотник Місії ОБСЄ, а також обмежили пересування патрулів СММ біля кордону.

 

“01 лютого 2021 року, перебуваючи поблизу н.п.Голубівське (територія непідконтрольна урядові, 51 км на захід від Луганська) для здійснення оголошеного польоту безпілотного літального апарата (БПЛА) СММ малого радіуса дії, спостерігачі чули 6 пострілів зі стрілецької зброї орієнтовно за 1–2 км на північний захід”, – йдеться в щоденному звіті № 25/2021, опублікованому Спеціальною моніторинговою місією ОБСЄ в Україні (СММ) 2 лютого 2021 року.

 

Читайте також:

За оцінкою спостерігачів, вогонь вівся у напрямку БПЛА, що пролітав приблизно за 1–2 км на північний захід від місцеположення патруля Місії. Команда СММ була змушена приземлити БПЛА та залишити цей район.

 

Також у звіті СММ повідомляється, що свободу пересування Місії й далі обмежували, зокрема на блокпості збройних формувань РФ поблизу Олександрівського (кол. Рози Люксембург) Донецької області, а також у пункті пропуску на кордоні неподалік Ізвариного Луганської області.

 

Крім того, 1 лютого співробітники лікарні в тимчасово окупованому Донецьку відмовилися надати спостерігачам інформацію щодо повідомлень про жертву серед цивільного населення та спрямували їх “до осіб, яким належить фактичний контроль”.

 

Читайте також: