Росіяни втратили космічний корабель Союз МС-22

  Голова Роскосмосу Юрій Борисов заявив, що у лютому вони запустять рятувальний космічний корабель “Союз МС-23”, щоб повернути додому двох російських космонавтів та одного астронавта США з Міжнародної космічної станції.


  Вони застрягли на МКС після того, як “Союз МС-22” охолоджуючою рідиною заплювала всю МКС. Витік стався через крихітний отвір шириною менше 1 міліметра у зовнішній системі охолодження капсули “Союз МС-22”. Інцидент порушив діяльність МКС, змусивши російських космонавтів скасувати вихід у відкритий космос.

 

  Росія заявила, що “Союз МС-23” буде відправлено до МКС 20 лютого 2023 року. Він мав доправити на МКС нових космонавтів в березні. але замість цього вирушить з космодрому Байконур у Казахстані як безпілотний рятувальний човник.


  Російські космонавти Сергій Прокоп’єв та Дмитро Петелін, а також американський астронавт Френк Рубіо мали завершити свій політ у березні. Але, з огляду на “обставини”, затримаються на орбіті ще на кілька місяців і повернутися на Землю саме на борту “Союз МС-23”. А пошкоджений “Союзу МС-22”. скоріше за все, приземлиться порожнім.


  Витік охолоджуючох рідини із “Союзу МС-22” також став проблемою і для NASA. Минулого місяця американське агентство заявило, що вивчає питання повернення додому для деяких членів екіпажу МКС на випадок, якщо Росія не зможе запустити ще один “Союз”. Як альтернативу вони збираються використати космічний корабель SpaceX Crew Dragon.

 

НАГАДУЄМО: