Президент Додік заявив послу України, що не бажає більше його бачити

  Президент Республіки Сербської Мілорад Додік заявив послу України у Хорватії та Боснії та Герцеговині Василю Кириличу, що він більше не є бажаною особою в країні. Про це пише Slobodna Dalmacija. Все почалося з того, що Додік нагородив путіна медаллю у рамках святкування Дня Республіки Сербської.


  “Нагородження” путіна медаллю з різким осудом виступили в Європейському Союзі назвавши його дуже “неправильним вчинком”. Представник ЄС Петер Стано попередив, що даний крок рівнозначний тому, щоб стати на бік путіна в умовах війни росії проти України.


  Додік почав захищати своє рішення щодо нагородження президента Росії Володимира Путіна, заявивши журналістам, що воно нічого спільного з війною в Україні не має .


  “Це честь для Республіки Сербської, що путін висловив готовність отримати таку нагороду”, – заявив Додік журналістам, наголосивши, що вдячний путіну за те, що він постійно виступає за дотримання оригінальної Дейтонської угоди і, таким чином, за збереження позиції Республіки Сербської. Зараз зараз шукають дату у щільному графіку “путіна всєя росфедерації”, коли Додік вирушить до Москви і особисто вручити нагороду російському президенту.

 

  Посол України в Хорватії та Боснії та Герцеговині Василь Кирилович назвав подібне шоу  “нагородженням терориста терористом”. У відповідь Додік заявив послу України, що він більше не є бажаною особою в Республіці Сербській.  

 

  Додік відомий як прихильник тісної співпраці з Росією. Він називав виправданою війну в Україні. Додік кілька разів зустрічався з путіним. Остання зустріч відбулася 20 вересня у Москві.


  У січні 2022 року США ввели санкції проти Додіка та телекомпанії ATV Banja Luka, яка пов’язана із родиною політика. “Реалізація нагородження” може започаткувати міжнародну ізоляцію Республіки Сербської та її лідерів.

 

  Рішення президента автономної Республіки Сербської у складі Боснії і Герцеговини Мілорада Додіка про оголошення представника України Василя Кирилича “небажаною особою” на території РС є “нікчемним”. Про це 11 січня 2023 року заявив речник Міністерства закордонних справ України Олег Ніколенко.

 

НАГАДУЄМО:

ЄС не запроваджує санкції проти режиму Лукашенка на вимогу України