ЄС не запроваджує санкції проти режиму Лукашенка на вимогу України

  ЄС не запроваджує санкції проти режиму Лукашенка на вимогу України. Про це повідомив журналіст RFE/RL Рікард Йозвяк у Twitter. За його словами, вимога України про відсутність санкцій проти режиму в Білорусі, це одна з причин, через яку режим Лукашенка не потрапив під санкції ЄС разом із РФ в останніх санкційних пакетах.

 

  Беларускі Гаюн навів коментар Світлани Ціхановської стосовно “такого підходу” до режиму Лукашенка. Вона наголосила на тому, що співучасть Лукашенка у агресії рфії проти України – то є послідовна позиція, а не “збіг обставин”.

«Ми розуміємо, що влада України не хоче провокувати Лукашенка. Але якщо вони (українська влада – ред.) сподіваються, що це його зупинить, то сильн помиляються. На початку 2022 року Лукашенко пообіцяв Україні, що нападу на Україну з території Білорусі не буде. І до чого це призвело?
Лукашенко ніколи не тримає свого слова і буде робити те, що скаже йому Росія. Він не випадково опинився в такій ситуації. Він не заручник і не жертва. Він свідомо обрав інтеграцію з Росією ще в 90-тих, коли почалося підписання документів про “союзну державу”. Саме його політика призвела до початку війни (росії) проти України, а також до загрози незалежності Білорусі. Його співучасть у війні дозволила (рашистам) здіснити геноцид у Бучі, Ірпені, Чернігівській та Київській областях.
Тому така реакція на його дії в розпал війни лише створює у нього відчуття безкарності. Таким чином він гарантує те, що в Білорусі можна продовжувати проводити репресії, вбивати людей і допускати напади на (сусідню) Україну. І завдання цивілізованого світу – покласти край цій безкарності. Винні мають відповісти!
Білоруси, про інтереси яких справді потрібно думати, – це білоруські активісти, добровольці та волонтери, які допомагають Україні та воюють проти Росії. Це люди, які стали політв’язнями за свій протест проти війни в Україні та диктатури. Але це точно не Лукашенко, який віддає територію Білорусі російським солдатам».

НАГАДУЄМО:

Часопис війни: 323 доба