Китайський марсохід Чжужун не прокинувся після зимової сплячки

  Команда китайських науковців досі так і не відновила контакт з марсоходом «Чжужун». Він мав перечекати сезон піщаних бур і значного зниження температури під час марсіанської зими у “режимі сплячки”. А повернутися до роботи мав на початку грудня. Відновити режим роботи марсоходу могла завадити значна запиленість сонячних панелей. Про негаразди місії повідомляє видання South China Morning Post.


  Шестиколісний ровер «Чжужун» — перший китайський позаземний апарат, що висадився на Марсі у травні 2021. Він трхи попрацював на рівнині Утопія, де за допомогою георадарів, спектрометра і метеосенсорів досліджував Марс. Одне із завдань – знайти сліди марсіанського минулого, пов’язаного з водою.


  Роботу марсохода забезпечують сонячні панелі, тому на час сезонного зниження температур та збільшення кількості пилових бур, які спостерігаються взимку на Марсі, «Чжужун» перевели у режим гібернації, після закінчення якої марсохід не повернувся до роботи.

 

Китайський шестиколісний ровер-марсохід «Чжужун» 

  Вчені вважають, що причиною могли стати піщані бурі, які істотно зменшили можливість «Чжужуна» використовувати для живлення свої сонячні панелі, які могло просто засипати пилом. Як зазначає South China Morning Post, Китай планує націлити на місце висадки орбітальний зонд «Тяньвень-1» та за його знімками спробує встановити причину несправності ровера.

 

Орбітальна станція Tianwen-1, яка перебуває на орбіті Марса. Фото: Xinhua

  Марсіанський пил став причиною припинення роботи ще однієї місії на Червоній планеті. На четвертому році служби свій останній сигнал з Марса відправила геофізична станція NASA InSight, яка також втратила живлення через аналогічну запиленість сонячних панелей.


НАГАДУЄМО:

Марсіанський зонд NASA InSight дав змогу вивчити внутрішню будову планети