Білоруські прикордонники обурені тим, що українські захисники зміцнюють прилеглі до кордону з білоруссю території. У держприкордонному комітеті республіки білорусь навіть виступили зі звинуваченнями на адресу українських прикордонників.
Мало того, що вони зводять паркан, так і українські військові продовжують мінувати території, прилеглі до кордону з Білоруссю, і нібито руйнують під’їзні дороги та об’єкти інфраструктури.
Все перелічене може вказувати однозначно на те, що ЗСУ не збираються нападати на рб не тільки в найближчій, а й віддаленій перспективі.
У ЗСУ відреагували “на звинувачення” колег з рб, назвавши їх “цинізмом 80 lv”. Білоруський прикордонний комітет ще сміє звинувачує Україну в мінуванні прикордонної території, будівництві паркану з колючим дротом та оборонних споруд на кордоні в той час, коли РБ “надає свої території” рашистам “для атак на Україну”.
Про те, що на українсько-білоруському кордоні будують залізобетонний паркан з колючим дротом, повідомив заступник керівника Офісу президента України Кирило Тимошенко в Telegram.
ЗСУ продовжують успішно відправляти російських окупантів “на концерт Кобзона”. Якщо тиждень тому “відмінусованих” тільки за одну добу набиралось на одну БТГр, то зараз їх кількість зросла до двох БТГр на добу.
Загальна чисельність “поціновувачів творчості Кобзона” перевалила за 80 тисяч, інформує пресслужба ГШ ЗСУ. Якщо “колективний путін” не прийме “мирні пропозиції колективного Заходу”, то чисельність російських могилізованих/мобілізованих досягне 100 тисяч ще до кінця цього року., прогнозують деякі аналітики.
Російські війська зазнають втрат і в військовій техніці. Тільки за минулу добу саморозклалися на гайки з болтами 24 танки, 34 бронемашини та 12 артсистем російських окупантів. Крім того бійці ЗСУ зараз збирають у полях між херсонськими кавунами покинуту рашистами військову техніку і боєприпаси. Про врожайність буде оголошено після завершення підрахунків.
Секретар РНБО Данилов заявив, що після звільнення Херсона жодного заморожування війни не буде:
“Ми не можемо нічого заморожувати. Ми не морозильна камера. Ми маємо звільняти наші території незалежно від погоди, незалежно від пори року. Жодної зупинки ми пропускати не можемо, бо там наші люди, ми бачимо, як вони страждають… Завдання – звільнення всіх наших територій від терористів та окупантів”, – сказав Данилов в ефірі телемарафону.
Головний генерал США Марк Міллі вважає, що найближчим часом Україні та Росії варто сісти за стіл переговорів. Однак президент США Джо Байден і його радник з нацбезпеки Джейк Салліван вважають, що ще переговори доцільно розпочати тільки після того, як кремль, “відповідно до наново затверджених планів СВО”, виведе російські окупаційні війська за лінію російсько-українського кордону 1991 року, пише The New York Times з посиланням на джерела в американській владі. Інакше, це буде тільки “оперативною паузою”, а не завершенням війни.
Завершення війни в Україні на умовах Росії неможливе, дипломатичного рішення не буде, сказав Шольц в інтерв’ю каналу RND. За його словами, саме путін, розпочавши агесію проти України, перекреслив усі зусилля, які були раніше досягнуті в питанні переговорів України та Росії.
Речник командування Юрій Ігнат заявив, що рф любить символізм і, скоріше за все,може завдати нового масованого ракетного удару саме під час проведення саміту G20 15-16 листопада.При цьому речник зазначив, що агресор значно вичерпав свої запаси ракет.
Херсон – звільнено від рашистських окупантів! Місцеві жителі прийшли на головну площу міста і всю другу половину дня і майже всю ніч, разом із бійцями ЗСУ, святкували визвоелення Херсона від рашистських загарбників, інформує читач НОВА: новини ветаранів АТО/ООС.
Під час відступу російські окупанти повністю знищили енергосистему Херсона, інформує місцева влада.
Оголошено евакуацію рашистів тепер вже з лівого берега Херсонської області. З Нової Каховку у бік Арабатської стрілки потягнулися перші віткачі-зрадники. Після того, як російські окупанти втекли з Херсона, ТИМЧАСОВО адміністративну столицю рашистської Херсонської області перенесено до Генічеська.
ЗСУ на звільнених територіях Херсонщини збирають “російський ленд-ліз”: танки, артилерію та іншу техніку, яку російські окупанти не змогли переправити через Дніпро.
“Техніка є. Основну масу вони намагалися евакуювати і переміщали навіть тими альтернативними переправами, які для цього не передбачені. Нашими підрозділами зафіксовано і артилерійські установки, і танки, і бронемашини. По полям збираємо те, що є. Що придатно (до використання – ред.) – обов’язково повернемо вже як снаряди у зворотний бік”, – розповіла керівник прес-центру ОК “Південь” Наталія Гуменюк.
Оскільки Херсон був єдиним обласним центром, зайнятим РФ із лютого поточного року, тому його втрата завдає значної репутаційної шкоди РФ.
Вісті “із-зі порєбріка”:
Вчора в якутії сім’ям моГИлізованих на війну, роздавали по частині тушки оленів.
На росії може з’явитися перша приватна військова компанія (пвк) при “російській православній церкві”. Називатиметься вона пвк “андріївський хрест”.
Українські ЗМІ повідомили про те, що Україна та Румунія запустили тестовий залізничний поїзд, який протестував залізничне сполучення на відновленій ділянці Рахів – Ділове (Україна) – Валя-Вішеулуй (Румунія).
Як вдалося з’ясувати НОВА: новини ветеранів АТО/ООС, для реалізації цих проєктів необхідні передумови були створені більше 15 років тому. В 2004 та 2006 роках були підписані відповідні Угоди між Кабінетом Міністрів України і Урядом Румунії в галузі залізничного транспорту (та про пункти пропуску через українсько-румунський державний кордон.
Згідно підписаних ще тоді Угод, постановою Уряду України No629 від12.05.2004 року прикордонний перегін Берлибаш – Валя-Вішеулуй визначено, для перетинання державного українсько-румунського кордону залізничним транспортом, а також було передбачено, що рух українських транзитних потягів на ділянці залізниць Румунії (державний кордон – Валя-Вішеулуй – Сігету-Мармацієй – Кимпулунг ла-Тіса –державний кордон) визначається угодою між залізницями обох держав.
Українську станцію Берлибаш та відповідно румунську станцію Валя-Вішеулуй було ще тоді визнано прикордонними станціями. Іншою Постановою Кабінету Міністрів України No1445 від 18.10.2006 року затверджено “Ділове – Валя-Вішеулуй” пунктом пропуску через українсько-румунський державний кордон.
Відновлення залізничного сполучення між двома країнами почали обговорювати на дестилітній ювілей укладання угод. В 2014 році під час серії нарад в Укрзалізниці, Рахівській райдержадміністрації та повітовій Раді румунського повіту Марамуреш. Тоді вдалось домогтись відкриття руху потягу за маршрутом Київ-Рахів та отримати підтримку щодо відновлення руху історичних потягів через Рахів до Румунії, Будапешта та Праги.
Блокада рашистами українських портів на чорному морі пришвидшила процес реконстуркції двадцятикілометрового залізничного перегону та облаштуваня на станції Рахів пункту заміни залізничних колісних пар.
Беручи до уваги ситуацію із блокадою українських чорноморських портів та необхідність перевезення великих обсягів української сільськогосподарської продукції, яка йде на експорт, сьогодні розглядаються можливості організації залізничних грузоперевезень через станцію Рахів до найбільшого на Чорному морі румунського порту Констанца. Відстань від Рахова, по діючій залізниці до Констанци (через Бухарест), складає орієнтовно 800 кілометрів.
Реалізація цього проєкту, у поєднанні з використанням для цих цілей уже існуючих залізничних сполучень до Румунії, могло би бути корисним для поглиблення міжнародної економічної співпраці українських господарюючих суб’єктів і після війни.
Олександр Віктрович, НОВА: новини ветеранів АТО/ООС
Триває 261 доба героїчного протистояння Української нації російському широкомасштабному вторгненню.
Сили оборони продовжують звільнення українських земель. В ході успішних наступальних дій наших військ на Херсонському напрямку, 9 листопада цього року, було звільнено 12 населених пунктів: Дудчани, П’ятихатки, Борозенське, Садок, Безводне, Іщенка, Костромка, Краснолюбецьк, Калинівське, Бобровий Кут, Безіменне і Благодатне. Наступальні дії на зазначеному напрямку тривають. Тому, з міркувань безпеки операції, офіційне оприлюднення результатів буде згодом.
За минулу добу підрозділи Сил оборони відбили атаки окупантів в районах населених пунктів Новоселівське, М’ясожарівка, Макіївка і Білогорівка Луганської області та Веселе, Соледар, Бахмут, Андріївка, Красногорівка, Опитне, Первомайське, Невельське, Мар’їнка і Павлівка Донецької області.
Ворог не припиняє обстрілів підрозділів Сил оборони вздовж усієї лінії зіткнення.
На Волинському та Поліському напрямках обстановка без суттєвих змін. Триває формування російсько-білоруського угруповання військ на території республіки білорусь.
Останні тижні США спостерігали, як російські військові кораблі готуються до можливого випробування нової торпеди з ядерним двигуном, але щось у них не склалося, повідомляє CNN.
Зазначається, що серед кораблів, які брали участь у підготовці, був підводний човен з крилатими ракетами “Білгород”. Він модифікований для здійснення спеціальних операцій, і здатний запускати безпілотні підводні апарати, зокрема торпеду “Посейдон”.
Торпеда “Посейдон” – безпілотний підводний апарат із ядерним двигуном, здатний нести як звичайні, так і ядерні боєприпаси. Його ядерна силова установка надає торпеді практично безмежної дальності польоту, повідомляє CNN.
Військові США не вірять, що відбудуться випробування, які включали б вибух ядерного пристрою. Будь-яка потенційна небезпека походить від несправності ядерної рухової системи, яка може становити ризик через її радіоактивність.
Минулого тижня було помічено, як російські кораблі залишають зону випробувань в Арктичному морі та прямують назад у порт. У США вважають, що росіяни не змогли провести випробування через технічні проблеми, пише CNN.
Американські чиновники зазначили, що росія може спробувати знову випробувати торпеду, проте води в районі випробувань незабаром почнуть вкриватися кригою, що обмежує час для здійснення випробувань до весни наступного року.
“Білгород” є найдовшим підводним човном в Світовому океані станом на сьогодні. Він був переданий до вмф рфії в червні цього року. Журналісти вказали, що його розмір більший за підводні човни з балістичними та керованими ракетами ВМС США класу “Огайо”.
Головний спікер міноборони рашистів генерал коношенков заявив, що втеча російських військ на східний берег Дніпра на Херсонському напрямку відбувається у повній відповідності до затвердженого плану. Він також стверджує, що черговий “акт доброї волі” є “вимушеним маневром”.
В Генштабі ЗСУ поки не підтверджували та не спростовували інформацію про виведення російських військ із Херсона.
За словами головнокомандувача ЗСУ з 1 жовтня ЗСУ на Херсонському напрямку просунулися вглиб оборони противника на 36,5 км. Українські захисники взяли під контроль 41 населений пункт, сказав Залужний.
Головнокомандувач ЗСУ нагадав, що за кожним “жестом доброї волі” рашистів стоять колосальні зусилля українських військових.
Російські окупанти запобігли пограбуванню – вони самі вивезли із церкви ПЦУ в тимчасово захопленому Енергодарі (Запорізька область) сім православних ікон кінця 18 – початку 19 століття, фактично пограбували церкву. Про це повідомляє Центр національного спротиву.
“Окупанти відрапортували про …запобігання “незаконній спробі” вивезти сім православних ікон, які були знайдені в Енергодарі у православній церкві України”, – йдеться у повідомленні.
Церковні цінності, що належать до релігійної громади, окупанти нібито передали до Мелітопольського державного краєзнавчого музею. Зважаючи на те, що рашисти активно грабують музейні фонди України, можна однозначно розцінювати вивезення ікон до музею, як фактичне подальше їх вивезення на росію.
На Закарпатті знесли радянський пам’ятник “визволителям”, який височів неподалік українсько-словацього кордону. На місці демонтованого радянського пам’ятника розглядається питання встановлення пам’ятника або меморіалу – героям українсько-російської війни закарпатським гірським штурмовикам 128-ї ОГШБр. Про це повідомив Віктор Микита, голова Закарпатської ОДА.
Ще один маркер руського міра сьогодні прибрали на Сході України. 9 листопада 2022 року в Харкові на площі Поезії демонтували погруддя російського поета Олександра Пушкіна. Про це повідомила Харківська міська рада.
Перед революцією 1917 року, пам’ятник Пушкіну також збиралися “перемістити в музей”. Але прийшли російські більшовики і не зважаючи на те, що поет був “буржуазний”, надали йому можливість простояти ще 100 років.
“Погруддя Пушкіна демонтовано і відправлено на відповідальне зберігання. Його подальша доля – чи буде він зберігатися у музеї, чи йому знайдеться інше місце у культурному та історичному просторі Харкова – вирішуватимуть харків‘яни після перемоги України”, – ідеться у повідомленні Харківської міської ради.
Як зазначили у мерії, в майбутньому погруддя Пушкіна може стати частиною музейної експозиції.