Прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан продовжує реалізацію плану кремля по руйнуванню ЄС. Цього разу він заявив, що продовжуватиме протидію плану Європейського Союзу щодо надання Україні 18 мільярдів євро допомоги у 2023 році, пишеDW.
Орбан запропонував, щоб кожна із 27 країн-членів виділила зі свого бюджету кошти на допомогу Україні на основі двосторонніх угод. “Іншого плану ми не ухвалимо, ми не погодимося з ним, а без нас він не буде реалізований“, – додав він.
Водночас у Брюсселі відмітили, що запропоновану Орбаном формулу допомоги Україні офіційний Будапешт не вважає за необхідне використовувати по відношенню до Угорщини. Кремлівські прихвостні в Угорщині сподіваються отримати від ЄС мільярди євро, заблоковані через проблеми з верховенством права та корупцією в Угорщині, не через “двосторонні угоди”, а “напряму”.
Президент Володимир Зеленський ввів у дію рішення Ради національної безпеки та оборони щодо заборони в Україні релігійних організацій, на які впливає Росія. Відповідний указ №820/2022 (Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 1 грудня 2022 року “Про окремі аспекти діяльності релігійних організацій в Україні і застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)”) опубліковано на сайті президента.
“Відповідно до статті 107 Конституції України ухвалюю: ввести в дію рішення Ради національної безпеки і оборони України від 1 грудня 2022 року “Про окремі аспекти діяльності релігійних організацій в Україні та застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)”, – йдеться в указі.
У своєму вечірньому зверненні Президент України озвучив 5 кроків для досягнення Україною духовної незалежності:
“…Російський терор і повномасштабна війна не переконали деяких діячів у тому, що варто подолати спокусу зла. Що ж, маємо створити такі умови, коли будь-які залежні від держави-агресора діячі не матимуть жодної можливості маніпулювати українцями й послаблювати Україну зсередини. Отже, перше. РНБО доручила уряду внести на розгляд Верховної Ради законопроект щодо унеможливлення діяльності в Україні афілійованих із центрами впливу в Російській Федерації релігійних організацій. Друге. Державній службі з етнополітики та свободи совісті – забезпечити проведення релігієзнавчої експертизи Статуту про управління УПЦ на наявність церковно-канонічного зв’язку з Московським патріархатом і за необхідності – вжити передбачених законом заходів. Третє. Забезпечити перевірку наявності правових підстав та дотримання умов користування релігійними організаціями майном, яке перебуває на території Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника. Четверте. Всім органам, до компетенції яких належить питання у сфері забезпечення національної безпеки, активізувати заходи з виявлення та протидії підривній діяльності російських спецслужб у релігійному середовищі України. І застосувати персональні санкції – прізвища будуть оприлюднені невдовзі. І п’яте. Потребуємо підвищення статусу й посилення можливостей Державної служби з етнополітики та свободи совісті. Відбудеться реформа цієї структури, яка дасть їй змогу реально захищати права та законні інтереси українців і держави. Цими та іншими рішеннями ми гарантуємо Україні духовну незалежність”, – завив Володимир Зеленський.
В останню декаду листопада спецслужби України здійснили “паломництво” по релігійним установам УПЦ Московського патріархату під час якого було виявлено ознаки антиукраїнської діяльності та використання ворогом даної “релігійної установи” для “розхитування ситуації” в Україні.
На Бахмутському напрямку тривають надзвичайно запеклі бої. Рашисти продовжують зосереджувати основні зусилля на веденні наступальних дій, інформує пресслужба Генштабу ЗСУ.
Підрозділи Сил оборони України відбили атаки окупантів в районах населених пунктів Новоселівське, Стельмахівка, Червонопопівка і Білогорівка (Луганської області) та Григорівка, Виїмка, Бахмут, Опитне, Кліщіївка, Курдюмівка, Північне, Первомайське, Красногорівка та Мар’їнка (на Донеччині).
Всеукраїнські змагання з відбору кандидатів до складу національної збірної команди України для участі в Invictus Games-2023 відбудуться у квітні наступного року. Але реєстрація та анкетування учасників розпочнеться в січні.
Про це під час включення до інформаційного марафону національних телеканалів розповіла міністерка в справах ветеранів України Юлія Лапутіна.
«Силові відомства подадуть свої кандидатури для відбіркових змагань серед військовослужбовців, які зазнали поранень і повернулись до військової служби. Крім цього, на сайті Мінветеранів буде проводитися анкетування серед ветеранів, які бажають взяти участь у відборі. Після цього будуть визначені Захисники і Захисниці, які братимуть участь у всеукраїнському відборі», – повідомила Лапутіна.
Пані міністерка також додала, що днями відбулася зустріч команди Мінветеранів з представниками Львівської облдержадміністрації та Львівської міської ради, на якій область та місто розглядали як майбутнє місце проведення спортивного тестування.
Головним тренером збірної України призначено Олену Яновську. Вона легкоатлетка, майстер спорту міжнародного класу, учасниця Олімпійських ігор 2016 року в Ріо-де-Жанейро, тренерка з легкої атлетики збірної команди України на Іграх Нескорених 2022 року, головний тренер збірної команди України на Іграх Воїнів 2022 року.
Юлія Лапутіна наголосила, що спортсмени, які не потраплять до української збірної, будуть долучені до розгалуження системи ветеранського спорту: «Ми хочемо, щоб спорт ветеранів став цілою мережею відновлення Захисників і Захисниць, які зазнали поранень. Тому започатковано ветеранський спорт як окремий вид спорту, – розповіла Юлія Лапутіна. – У планах – створити загальнонаціональну мережу спортивних осередків для ветеранів і членів їхніх родин, щоб усі вони залучалися до процесу відновлення та психологічної реабілітації».
Під час дії воєнного стану військовослужбовці можуть йти у відпустки (не більше 10 днів) без пояснення причин. Про це йдеться у ухваленому Верховною Радою законопроекті №8081.
Як зазначила керівниця партії “Слуга Народу” Олена Шуляк, за чинним законодавством, бійцю можуть надати короткострокову відпустку лише з певних причин – “за сімейними обставинами”, проте також залишається конструкція “за рішенням командира”.
“Ми прибираємо ці формулювання, тому що є багато потреб у таких коротких відпустках на 2-3 дні або після поранень. До того ж ми даємо людині час дістатися додому (не більше 2 діб в один бік) і він не входить до ці 10 днів”, – наголосила народна депутатка.
Також під час другого читання було внесено уточнення, що військовослужбовцям може надаватися частина щорічної основної відпустки, але за одночасної відсутності не більше 30% загальної чисельності захисників певної категорії відповідного підрозділу, а також відпустка за сімейними обставинами та з інших поважних причин із збереженням грошового забезпечення.
Сьогодні Закон прийнято і направлено на підпис Президенту України.
В останні дні осені 2022 року російські пропагандисти докорінно змінили риторику, остаточно перейшовши від закликів: “Захватім Кійєв за трі дня” до “Єсли проіграєм, то сядєм всє”. І хоч до кінця війни ще далеко, подібна заява – досить непогана ознака її завершення.
Розуміючи, що росія летить у прірву, місцевим пропагандистам фсб надало нові методичні рекомендації. Кілька днів тому, головна пропагандистка РФ, Маргарита Симоньян в прямому ефірі довела до громадськості наступну тезу: “Якщо ми програємо війну, Гаага чекає на всіх — навіть двірника, який підмітає Кремль”.
На підтвердження того, що Маргарита Симоньян саме “довела тезу”, а не “бовкунла щось зайве”, є заява панночки Скабеєвой, яка конкретизувала висловлювання своєї колеги по інформаційній панелі: “Раптом щось станеться і наша країна не зможе здобути перемогу. Претензії будуть пред’явлені до кожного без винятку… Тому що без Гаазьких трибуналів, порушень кримінальних справ, компенсацій, репарації..потрібна така активізація бойових дій, щоб вони зверталися до нам для перемир’я чи встановлення миру”.
Що ж, зміна характеру війни диктує і зміну наративів, які кремль доводить до власного зомбованого люду. Раніше путін заявляв, що цілі “СВО” – це політика дух “Д”: “денацифікація” та “демілітаризація”, а також “захист жителів Донбасу”.
Після того, як до бойових дій довелося залучати “мобіків”, підлітків-строковиків та “ссучиних” зеків, доводиться пояснити народу “нові реалії життя”. І, звісно, якимось чином мотивувати їх і надалі йти “на убій”, як “гарматне м’ясо”.
Як видно, рашистський патріотизм дуже швидко випарувався, коли справа дійшла до отримання “похоронок”. І тут довелося “змістити акценти” з “уболівань за країну”, високі ідеали, до примітивного “своя сорочка ближче до тіла”. І це дуже важливо, бо за своє життя – страшно, та й відсидіти – зовсім хочеться.
Тому і змінилась “риторика” з “ми маємо перемогти” на “ми не маємо права програти”. Сьогодні перед роспропагандонами поставлено завдання довести до широкого загалу, що
вторгнення ЗСУ (НАТО, США, інопланетян,…) в РФ можливе;
платитиме за зруйновані путлерівцями міста України кожна російська родина;
рассіянє і надалі мусять все терпіти та йти воювати нове “за великого путіна/росію/… та героїчно помирати”.
Громадська організація «Спілка ветеранів АТО», одне за найчисельніших об’єднань учасників АТО/ООС Сходу України, звернулося до президента України Володимира Зеленського з вимогою найскорішого розгляду петиції «Демобілізувати за бажанням мобілізованих військовослужбовців, які відслужили один рік», що зареєстрована на сайті офіційного інтернет-представництва президента України за №22/163044-еп, яка вже набрала необхідні 25 тисяч підписів.
Члени ГО «Спілка ветеранів АТО» зазначають. що в умовах, коли російська агресія розпочалася через неготовность України дати миттєву блискавичу та сильну відсіч рашистам прямо на кордонах нашої держави, Україна, як правова держава, все ж таки має дотримуватись законів навіть в умовах війни.
Реалії російсько-української війни вимагають встановлення справедливості і приведення до норм Конституції ситуації з терміном мобілізації громадян України, призваних до лав ЗСУ, НГУ, ДПСУ, інших військових формувань.
Ветерани АТО/ООС прпонують встановити чіткі та прозорі умови і терміни: – для демобілізації мобілізованих та добровольців, які навесні 2022 року стали на захист України; – для мобілізації наступної хвилі українських громадян, які мають стати на заміну їм на захисті нашої держави; – для бажаючих нести службу за контрактом. На відміну від рф, Україна – правова держава. Том ті, хто з 2014 року пішли боронити України – вони, більшою частиною, зараз теж знову воює. Тому вони вважають, що сьогодні є нагальна потреба в запровадженні відповідних юридичних рішень, зазначених в петиції за №22/163044-еп. Ветерани впевнені, що це тільки підсилить боєздатність ЗСУ та підвищить в українському народі дух опору московській агресії.
Триває 281 доба російського широкомасштабного вторгнення. Сьогодні перший день календарної зими – 1 грудня 2022 року.
За інформацією пресслужби ГШ ЗСУ за минулу добу підрозділи Сил оборони відбили атаки російських окупантів в районах населених пунктів: Новоселівське, Стельмахівка і Білогорівка (Луганської області) та Білогорівка, Яковлівка, Бахмут, Курдюмівка, Красногорівка, Кам’янка, Водяне, Первомайське і Мар’їнка (на Донеччині).
З метою недопущення просування українських воїнів на Сватівському та Лиманському напрямках, противник здійснює інженерне обладнання лінії оборони. Продовжує переміщення особового складу, боєприпасів і пально-мастильних матеріалів для комплектування та забезпечення нових підрозділів і тих, що зазнали втрат.
Аналітики інституту вивчення війни відзначають, що російська окупаційна армія несе занадто великі втрати, намагаючись захопити місто Бахмут на Донеччині протягом майже шести місяців. За цей час російські підрозділи виснажилися і не досягли суттєвого просування. Це нагадує їхній наступ на Сєвєродонецьк та Лисичанськ у липні 2022 року.
“Втрати, пов’язані з жорстокими і виснажливими боями навколо Бахмута, значно переважують будь-яку оперативну вигоду, яку росіяни можуть отримати від взяття міста. Наступальні операції поглинають значну частину наявної бойової потужності російської армії, потенційно сприяючи продовженню контрнаступу ЗСУ в інших місцях”, — вважають аналітики інституту вивчення війни.
На Авдіївському напрямку ворог намагається покращити тактичне положення. Вогневого ураження з танків та артилерії різних типів зазнали обʼєкти в районах населених пунктів Авдіївка, Водяне, Первомайське, Невельске, Красногорівка, Мар’їнка та Новомихайлівка Донецької області.
На Херсонському напрямку ворог обороняє раніше зайняті рубежі. Спостерігається зменшення кількості російських військових та військової техніки у населеному пункті Олешки. З окремих населених пунктів Херсонської області війська противника виведено та роззосереджено у лісосмугах вздовж ділянки автошляху Олешки – Гола Пристань. Основа частина військ – це мобілізовані особи.
На інших напрямках ситуація суттєвих змін за минулу добу не зазнала.
Вчора, 29 листопада 2022 року, о 18:08 за київським часом, з космодрому Цзюцюань, розташованому на північному заході Китаю, за допомогою ракети-носія «Чанчжен-2F», було здійснено запуск космічного корабля «Шеньчжоу-15». За чотиривитковою схемою (близько 6,5 години) космічний корабель вийшов на орбіту космічної станції «Тяньгун» і о 23:42 за Київським часом здійснив з нею стиковку.
Після вдалого стикування члени екіпажу китайського космічного корабля “Шеньчжоу-15” – Фей Цзюньлун, Ден Цинмін та Чжан Лу., – увійшли до космічної станції «Тяньгун» і зустрілися там із трьома тайконавтами – екіпажем космічного корабля “Шеньчжоу-14”, – які перебували на орбітальній станції. Таким чином, загальна кількість тайконавтів в орбітальній космічній лабораторії вперше досягла шести людей, що стало дуже важливою історичною подією для Китаю.
Чень Дун, командир екіпажу “Шеньчжоу-14”, відкрив люк станції чим здійснив першу ротацію екіпажу на китайській космічній станції, повідомили в Канцелярії програми пілотованої космонавтики Китаю /CMSA/.
Станція “Тяньгун” станом на 03 листопада 2022 року. 1 – пілотований корабель “Шеньчжоу-14”, модуль “Тяньхе” (3) з вантажним кораблем “Тяньчжоу” (2).
Шість тайконавтів житимуть і працюватимуть на станції близько п’яти днів, щоб виконати заплановані завдання та роботи з передачі, додали в CMSA.
Надалі Екіпаж має провести більше 40 наукових і технічних експериментів і тестів, також тайконавти зроблять три-чотири виходи у відкритий космос для здійснення монтажних робіт зовні станції «Тяньгун».
Угорщина знову блокує участь України у засіданнях НАТО. МЗС України підтвердило, що повноцінну участь міністра закордонних справ Д.Кулеби в офіційній зустрічі глав МЗС країн НАТО в Бухаресті було заблоковано саме на вимогу Угорщини.
Міністр закордонних справ України під час інтерв’ю виданню Politico звернувся до угорців. Дипломат наголосив, що в українців немає неприязні до громадян Угорщини: «Що б ви не читали у своїх офіційних ЗМІ, жодної неприязні до угорців українці не мають. Але нам потрібно виграти цю війну, і на користь Угорщини перемога України».
Не зважаючи на очікуване “бревно під колесо” від керівництва Угорщини Генсек НАТО Єнс Столтенберг зробив низку заяв про ситуацію в Україні.
У разі перемоги Росії світові доведеться заплатити високу ціну, оскільки це дасть “зелене світло” на застосування грубої сили авторитарним лідерам у різних країнах. Це зробить наш світ ще більш небезпечним, а всіх нас ще більш уразливими.
НАТО продовжуватиме захищати Україну стільки, скільки потрібно. Ми не відступимо. Єдиний спосіб отримати правильні умови для початку переговорів – це просування України на полі бою.
Це буде жахлива зима для України, тому ми працюємо над тим, щоб посилити нашу підтримку. Союзники НАТО доставили генератори та запчастини, щоб допомогти Україні відновити її зруйновану енергетичну інфраструктуру.
Втрата від ракетних ударів по Україні колосальна, НАТО має намір мобілізувати додаткову допомогу Україні.
Вже після закінчення військових дій Україна зможе вступити до НАТО. РФ не має права вето, щоб забороняти будь-кому приєднуватися до НАТО.