До Верховної Ради внесли проєкт постанови про заяву парламенту “Про визначення наявного в рф політичного режиму як рашизму та засудження його ідеологічних засад і суспільних практик як тоталітарних і людоненависницьких”. Народні депутати пропонують визначити політичний режим росії як рашизм та засудити його ідеологічні засади як людоненависницькі. Про це йдеться у законопроєкті №9101.
Пропозиція офіційно назвати російський режим фашизмом виникла через те, що в росії реально сформувалася неоімперська, тоталітарна диктатура, яка наслідує найгірші практики минулого і втілює ідеї фашизму та націонал-соціалізму в сучасній версії “російського фашизму” – рашизму.
Однією з найвиразніших ознак режиму є домінування так званих державних інтересів над індивідуальними правами та свободами громадян. Це підтверджує той факт, що росія припинила дію Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод у країні.
Ще одна базова ознака рашизму – це так званий російський націоналізм. Він проявляється через самозвеличення країни-агресора за рахунок насильницького придушення, заперечення права на самовизначення або взагалі права на існування інших народів. Такий націоналізм росіян є основою концепції так званого “Руссково міра”.
Як зазначають ініціатори законопроєкту: “Заява покликана спонукати засудження чинного політичного режиму російської федерації міжнародним співтовариством”.
Ще три роки тому деякі журналісти критикували редакцію “НОВА: новини ветеранів” за те, що ми використовуємо цей термін по відношенню до російських окупантів. Але термін “рашизм” почали використовувати набагато раніше.
4 жовтня 1992 року, у Грозному відбувся надзвичайний з’їзд народів Кавказу, на якому з програмною промовою виступив перший Президент Чеченської Республіки Ічкерія Джохар Дудаєв. Саме він почав першим використовувати термін «русізм» для позначення рашистської імперської шовіністичної ідеології, точно визначив основні риси цієї політичної людиноненависницької ідеології сучасної росії.
Трохи згодом Тімоті Снайдер детально обґрунтував значення досить поширеного нині терміну – «рашизм» (rashism).
http:///sohodni-den-ukrainskoho-dobrovoltsia/