Індійський Чандраян-3 відправився досліджувати Місяць

  Організація космічних досліджень і розробок Індії повідомляє, що їхній космічна система “Чандраян-3” успішно виведена на місячну орбіту і повністю готова досліджувати супутник Землі. Це сталося більш ніж за три тижні після запуску, повідомило в суботу космічне агентство країни.

  “Чандраян-3” знадобилося набагато більше часу, щоб досягти Місяця, ніж пілотованим місіям НАСА «Аполлон» у 60-х та 70-х роках минулого століття. Це пов’язано з тим, що індійська ракета-носій набагато менш потужна, ніж американська Saturn-V, і через це космічній системі довелось шість разів облетів Землю по еліптичній орбіті, щоб набрати необхідну швидкість для подальшої подорожі до Місяця.

  Розроблена ISRO космічна система “Чандраян-3” включає в себе: модуль з двигуном, посадковий модуль Vikram (“доблесть”), і місяцехід-ровер Pragyan (“мудрість”).

  Індійські вчені планують прилунення двох модулів біля маловивченого південного полюса супутника Землі. Якщо все піде за планом і без несподіванок, це відбудеться між 23 і 24 серпня 2023 року. Якщо посадка пройде успішно, місяцехід-ровер “Pragyan” викотиться з посадкового модуля “Vikram” і один місячний день (14 земних днів) буде досліджувати прилеглу до місця прилунення територію.

  Попередня спроба Індії відправити дослідницький апарат на поверхню Місяця  чотири роки тому закінчилася невдачею. Тоді наземна служба управління втратила зв’язок із системою за кілька хвилин до її прилунення.

  Висадка керованого місяцехода на поверхню супутниа Землі – це досить важливий момент для Індії. До цього тільки Росія, США і Китай змогли здійснити керовані посадки на поверхню супутника нашої Землі.

  Індія змогла реалізувати досить амбітну космічну програму за порівняно невеликого бюджету в 74,6 мільйона доларів. Це набагато дешевше, ніж в інших “космічних” країнах. Експерти прогнозують, що Індія і надалі зможе знизити витрати, копіюючи та адаптуючи вже існуючі космічні технології, а також завдяки великій кількості висококваліфікованих інженерів в країні, яким платять у кілька разів менше, ніж їхнім іноземним колегам.

НАГАДУЄМО:

Космічний корабель Orion знаходиться на орбіті Місяця

Китай планує висадити тайконавтів на поверхню Місяця в 2030 році