На саміті в Саудівській Аравії розглянули українську Формулу миру

  Учасники саміту обговорили “мирне врегулювання в Україні” без участі Росії. Стало відомо, що представники 42 країн погодили 2 головних принципи встановлення миру в Україні.

  Перший принцип: мир в Україні можливий лише за умови поваги до її територіальної цілісності. “Повага до територіальної цілісності та суверенітету України має бути заснована на будь-якій мировій угоді, а також верховенстві Статуту ООН”, – пише італійське видання Corriere della Sera, посилаючись “на джерела в ЄС”.

  Другий принцип: було вирішено створити робочу групу для обговорення 10 пунктів української “Формули миру” («формули Зеленського»).

  Саудівська Аравія, яка тісно співпрацює з РФ з питань ціноутворення нафти, заявила про “готовність Ер-Ріяда надати свої послуги, щоб сприяти досягненню рішення, яке призведе до постійного миру”. Саудівська Аравія підтримала резолюції Ради Безпеки ООН, які засуджують вторгнення РФії в Україну та анексію ОРДЛО.

 Тезу про те, що “Суверенітет України – основа мирного плану”, – таке рішення підтримав і Китай.

  Дводенні переговори, які ввідбулися в Саудівській Аравії, фактично стали “обміном думками і поглядами на можливість закінчення військового конфлікту”, повідомляють інформагентства. З огляду на попередні підсумки зустрічі в Джідді 42, країни не будуть робити спільну заяву і, скоріше за все, вона завершиться без підписання підсумкової декларації, пише DOA.

  “Наша команда працює в Джидді, у Саудівській Аравії, на зустрічі радників лідерів держав щодо Формули миру. Загалом там представлені 42 країни. Різні континенти, різні політичні підходи до глобальних справ, але всіх єднає пріоритет міжнародного права. І саме для цього Україна запропонувала “Формулу миру”, бо міжнародний порядок, заснований на правилах та порушений російською агресією, має бути відновлений.
   Дуже важливо, що там, на полях зустрічі в Джидді, відбуваються і двосторонні перемовин з партнерами. Дякую нашій делегації за цю роботу. Консолідація світу – це одне з найголовніших завдань”, – виклав у Телеграм своє бачення попередніх підсумків зустрічі в Саудівській Аравії Президент України Володимир Зеленський. 

НАГАДУЄМО:

Половина українських дипломатів не повертаються в Україну після закінчення відрядження