Космічний корабель Orion знаходиться на орбіті Місяця

  У понеділок космічна капсула “Orion” пролетіла на відстані 130 км від місячної поверхні супутника Землі. Безпілотна місія “Artemis-1” є 25-денною подорожжю навколо Місяця, щоб перевірити здатність NASA повернути туди астронавтів.


  Очікується, що Orion досягне найвіддаленішої точки від Землі – понад 432 108 кілометрів, – 28 листопада опівночі за Київським часом.


  Кінцева мета космічної програми “Артеміда” створити у перспективі на Місяці станцію, на якій зможуть постійно перебувати астронавти. Якщо ця частина програми буде успішно виконана, NASA сподівається, що її напрацювання будуть корисні під час місії на Марс.


  Після повернення космічного корабля “Оріон” на Землю NASA розпочне підготовку до наступної місії “Artemis-2”. А вже під час місії “Artemis-3” у 2025 році на Місяць буде відправлено людей. Дослідницьку базу NASA планують розташувати поруч із південним полюсом Місяця.

 

Заставка НАГАДУЄМО

  Артеміда (Artemis) – це нова американська програма, яка має на меті відновити дослідження Місяця. Ракету вдалося запустити з третьої спроби. Спроби запусків у вересні та жовтні були відкладені з технічних причин.

 

  Ракета ракети SLS має відправити у подорож до Місяця космічний корабель “Оріон”. Його політ триватиме 26 діб. За цей час розробники збираються перевірити всі системи корабля.