Корабель китайської берегової охорони атакував філіппінський катер (ВІДЕО)

  У суботу невелике судно ВМС Філіппін везло пальне та продовольство своєму гарнізону, але зазнало нападу з боку патрульного корабля ВМС КНР.

  За версією китайців, було два катери постачання та 2 судна берегової охорони Філіппін, які перевозили будівельні матеріали та без дозволу КНР зайшли у китайські води, що спричинило відповідні контрзаходи з боку китайських військових.

  Країни мають давню територіальну суперечку стосовно мілин, які розташовані на захід від Філіппін. Бажаючи закріпитись на цій території в 1995 Китай розпочав там будівництво військової бази та аеродрому за рахунок намиву грунту. Філіппіни, зі свого боку, вирішили не витрачати кошти і в 1999 році просто встановили на мілині Аюнгін старе іржаве судно, на якому постійно перебуває невеличкий гарнізон. Це дає підстави уряду Філіпін зберігати претензії країни на цю територію (мілини).

  Інцидент стався в суботу, але тільки сьогодні з’явилось відео, на якому видно, як корабель ВМС КНР із водомета успішно змусив невеличкий філіпінський катер змінити курс.

  Цей інциент залишився б непоміченим, якби відбувся в яомусь іншому місці Планети. Варто нагадати, що в рамках реалізації програми “Шести воєн”, керівництво КНР намагається встановити повний контроль над островами в Східно-Китайському морі, над островом Тайвань і над островами в Південно-Китайському морі, де і відбувся “інцидент”.

  Китайський лідер товариш Сі поки що намагається реалізувати амбітні цілі своєї країни без ведення бойових дій.

НАГАДУЄМО:

Деякі медіа та експерти в Україні підсвідомо просувають пропагандистські наративи Кремля

Кораблі КНР вторглися у територіальні води Японії