Зараз на нічному небі можна побачити найпотужніший зорепад року – Персеїди

  Кілька ночей підряд можна буде спостерігати “Персеїди” – найпотужніший зорепад року. В нічному небі за годину може промайнути до 100 метеорів.

  “Персеїди” — це один з найпотужніших метеорних потоків. Свою назву отримав через те, що метеори з’являються в тому місці нічного неба, де знаходиться сузір’я Персея.

  Потік “Персеїди” виникає, коли Земля проходить через шлейф (залишки) комети Свіфта-Таттла, яку відкрили в 1862 році, коли вона знаходилась найближче до Землі.

  Період обертання комети Свіфта-Таттла становить 133 роки. Останнього разу вона наблизилася до Землі у грудні 1992 року. Наступний візит відбудеться аж у 2126 році.

  Через орбіту комети Свіфта- Таттла наша планета проходить щорічно. Уламки комети залітаючи зі швидкістю 50 км/c в атмосферу Земл на нічному небі утворюють короткотривалі світлові смуги, які і називають зорепадом.

  Щороку метеорний потік Персеїди можна спостерігати приблизно з 23 липня до 22 серпня. Зорепад “Персеїди” у 2023 році розпочався 17 липня і триватиме аж до 24 серпня. Пік припаде на 12 – 13 серпня. В цей період на небі очікується близько 100 метеорів на годину.

  Метеорний потік “Персеїди” можна спостерігати в будь-якому куточку Землі. Але найяскравіше явище виглядає саме у північній півкулі, де й знаходиться Україна.

  Зорепад можна спостерігати у будь-який темний час, як тільки стемніє. Але найкраще — перед світанком, з 2 до 4 години ранку. Для спостереження варто обрати місце подалі від вогнів міста. В умовах нашого сьогодення не не така вже й проблема.

  Умови спостереження Персеїд у 2023 році — сприятливі, оскільки Місяць наближатиметься до молодика (16 серпня), буде малим серпом на небі та не завадить спостеріганню метеорів.

  Метеори можна побачити неозброєним оком. Для тих, хто ще не навчився розрізняти сузір’я, радимо дивитися на північний схід, де знаходиться сузір’я Персея. Саме там і з’являтимуться яскраві метеори, залишаючи сліди на небі.

  Кажуть, якщо встигнути загадати бажання до того, як метеор згасне, воно обов’язково збудеться.

Олександр Олійник, “НОВА: новини ветеранів”

НАГАДУЄМО:

Індійський Чандраян-3 відправився досліджувати Місяць