Закавказький фронт: Росія виграла «Карабахську війну», Вірменія капітулювала

 Президенти Азербайджану, Вірменії та Російської Федерації уклали угоду про припинення бойових дій. До Нагірного Карабаху мають увійти «військові миротворці» Російської Федерації та Туреччини.

 

 Тепер стає зрозумілим, що то за “колона російської військової техніки”  рухалася вчора пізно ввечері з території Ірану до Вірменії. І загибель екіпажу російського гвинтокрила, який  Кремль, скоріше за все, свідомо підставив під азербайджанське ПЗРК, теж посприяв появі в керівництва Азербайджану “бажання негайно укласти перемир’я”.

 

В ситуації, що склалася, в виграші залишилася тільки Росія!

 

  1. “Прозахідні” політичні сили Вірменії дискредитовані якщо не на завжди, то надовго.
  2. Росія отримала “законне право” розмістити свої війська, замасковані під “миротворців”, у Степанакерті. А це означає, що Росія “триматиме на мушці” не лише Вірменію, а й Азербайджан. Тим більше, що в “умовах перемир’я” є досить вдала “шпарина” для рашистів: “…7.Азербайджан гарантує безпеку пересування Лачинським коридором в обох напрямках.” Коли потрібно, то частина російських “миротворців” може на деякий час перевтілитися в “азербайджанських фашистів”, (…) – далі за добре відпрацьованим сценарієм.
  3. Ефективність “спільного патрулювання” російсько-турецьких військ можна побачити на прикладі Сирії. Повторення такого “патрулювання” в Нагірному Карабаху буде мало чим відрізнятися і “до добра не доведе”. Конфлікт між Російською Федерацією і Туреччиною – лише питання часу.

 

Пункти угоди про завершення війни:

 

  1. Припинення бойових дій та оголошення режиму припинення вогню з 23:00 09 листопада 2020 року за київським часом.

 

  1. Вірменія до 20 листопада 2020 року повертає Азербайджану Агдамський район та території, які вона утримує в Газахському районі.

 

  1. Вздовж лінії зіткнення в Нагірному Карабаху та вздовж Лачинського коридору розгортається російський “миротворчий контингент” на 5 років, а Вірменія паралельно виводить свої війська з територій Нагірного Карабаху. “Миротворча місія” буде автоматично продовжена, якщо жодна зі сторін не буде проти. Росія відправляє 1960 військовослужбовців, 90 бронетранспортерів, 380 одиниць автомобільної та спеціальної техніки для контролю за припиненням вогню.

 

  1. Розгортається миротворчий центр з контролю за режимом дотримання вогню.

 

  1. Вірменія до 15 листопада 2020 року повертає Азербайджану Кальбаджарський район, а до 01 грудня 2020 року Лачинський район, залишаючи за собою Лачинський коридор для забезпечення зв’язку Степанакерта з Вірменією.

 

  1. Впродовж трьох років створюється новий маршрут зв’язку Степанакерта з Вірменією, після чого туди передислокують російських миротворців.

 

  1. Азербайджан гарантує безпеку пересування Лачинським коридором в обох напрямках.

 

  1. Біженці та переселенці повертаються на попереднє місце проживання в Нагірному Карабаху.

 

  1. Обмін полоненими та тілами загиблих.

 

  1. Розблоковуються всі економічні та транспортні зв’язки в регіоні. Вірменія забезпечує транспортний зв’язок між Азербайджаном та Нахічєванською Автономною Республікою з метою безперешкодного пересування в обох напрямках. “Контроль за безпекою пересування” буде здійснювати ФСБ Російської Федерації.

 

“Підписав заяву про припинення карабаської війни з президентами Росії і Азербайджану з 01:00. Текст заяви неймовірно болісний для мене і нашого народу. Іншого виходу окрім підписання заяви не було”, – повідомив президент Вірменії Пашинян.

 

 Відразу ж, після відповідної заяви останнього, у Єревані спалахнули протести через угоду щодо Карабаху. Протестувальники прорвалися та зайняли будівлю уряду, вчинили погром, побили спікера Арарата Мірзояна, вимагають зустрічі з Пашиняном.

 

Олександр Олійник, спеціально для “НОВА – новини ветеранів: інформаційний портал для учасників АТО/ООС”

 

Нагадуємо: