Зрадник у “вищих владних структурах” знову злив операцію військової розвідки ЗСУ

Підполковник ЗСУ Михайло Ніколов: “Операція ГУР МО по штурму в’язниць в Донецьку зірвана в результаті зради в керівництві України. Вимагаю розслідування і справедливості – багатьох українців позбавили шансу на порятунок, а проти нас відкрито кримінальну справу”

 

Юрий Бутусов на своїсй сторінці у Facebook розмістив інтерв’ю з Підполковником ЗСУ Михайлом Ніколовим.  Далі за текстом.

 

08 липня 2020 року СБУ затримала оперативну групу співробітників ГУР МО України, по машині командира групи з позивним “Швед”, який виїжджав зі своєї квартири на Позняках, був відкритий вогонь, і ця інформація потрапила в ЗМІ. Одним із затриманих був підполковникMikhail Lermontov-Nikolov, (позивний “Лермонтов”), який розповів Цензор.Нет про причини цих подій – зриві секретної операції ГУР МО по звільненню полонених в Донецьку.

 

– Яке завдання ви виконували, чому ви були затримані і проти вас порушили справу?

 

– Те, що я розповім, було одним з найважливіших державних секретів України. Мені боляче говорити, але після того, як хтось із керівників України провалив нашу операцію, після того, як в нашого командира стріляли співробітники СБУ, після того, як проти мене і моїх товаришів СБУ відкрила кримінальну справу – ми змушені для свого захисту оприлюднити частину інформації про нашу операції та вимагаємо справедливості.

 

– Представтесь будь ласка.

 

– Я – підполковник Збройних сил Михайло Ніколов, пішов добровольцем на фронт в батальйон «Донбас» в 2014-му, брав участь в боях за Іловайськ. Потрапив в полон… Після полону воював, спочатку в армії, потім як доброволець. Останній запис у військовому квитку – начальник штабу 46-го батальйону ЗСУ «Донбас». На сьогодні – доброволець, до липня 2020 го – співробітник підрозділу Міністерства оборони.

 

– Яке завдання отримала ваша група?

 

– Це найблагородніше завдання в житті, яке тільки може бути на війні. Наше завдання – взяти штурмом місця утримання військовополонених в Донецьку. Ми готувалися рятувати українських полонених з найстрашнішої в’язниці на Донбасі та покарати їхніх катів.

 

– Але ж це самі захищені об’єкти в Донецьку, як можна туди зайти і врятувати людей?

 

– Іншого шансу врятувати людей в України немає – я розумію це як колишній полонений. Ми повинні врятувати тих, хто ще живий, позбавити ворога головного засобу шантажу і покарати катів, якщо ми по-справжньому себе поважаємо. Зі Сніжного наші спецслужби викрали Цемаху, і насправді, з тієї території вивели ще чимало інших важливих для нас суб’єктів. Евакуація була можлива і в нашому випадку. Ви робили інтерв’ю зі співробітником СБУ Сугєрєєм, який пройшов в’язницю «Ізоляція». (…) Так ось – він розповів шокуючі речі, але це тільки дуже невелика частина того кошмару, який чинять з людьми в казематах ДНР. Ми знаємо тільки історії тих, хто вижив. Але там люди нерідко просто  зникають через так зване «розпорошення», це коли живих полонених підривають на протитанкових мінах прив’язаних до їхніх тіл, а залишки вкатують в пил гусеницями танка.

 

– Коли ви приступили до підготовки?

 

– У грудні 2018 го року була створена бойова група. Ми провели тривалу і багатомісячну підготовку до операції, яку санкціонував особисто президент України, на той час – президент Петро Порошенко. Потім про операцію поінформували президента Володимира Зеленського. Підготовка тривала, і ніхто не говорив «Стоп». Справа в тому, що у нас були всі підстави розраховувати на успіх. Я входив тільки в одну з груп, знаю, що були й інші, які відпрацьовували свої об’єкти. Крім того, можу тільки здогадуватися, скільки всього людей було задіяно. Ми отримували всю необхідну інформацію про наш об’єкт. Свіжі фото та відео матеріали.

 

Читайте також:

 

Арестович назвав єдиний спосіб повернення українських територіїй: якщо Росія «проявить добру волю»

 

Наш об’єкт був побудований у вигляді макету, на якому відпрацьовувалися різні ситуації, захід, робота, евакуація. Знаю про те, що одна з груп, нелегально проникала в реальне місце попереднього ув’язнення, на території підконтрольній Україні, яке схоже з об’єктом в окупованому Донецьку. Головне, на нашому боці була абсолютна раптовість – ніхто нічого подібного не проводив у Донецьку, при цьому була забезпечена абсолютна секретність. Були відібрані мотивовані люди, перевірені на війні і в багатьох екстремальних операціях. Тренування були якісні і дуже важкі, ми були забезпечені всім необхідним озброєнням і екіпіровкою для успішного виконання завдання, держава вклала великі ресурси в наше забезпечення. І ось, нарешті, ми досягли готовності.

 

Ми розуміли, що як тільки Росія знову заведе переговори в глухий кут, в руках українського керівництва повинен бути самий останній козир – наша операція. Ми не сумнівалися, що людей треба рятувати, що це наш обов’язок – не просто нас особисто, це борг перед народом України.

 

– Чому штурм не відбувся?

 

– 08 липня 2020 року штурм був проведений. Але, на жаль, не нами. Штурмували нас, наш секретний базовий табір в Донецькій області. І тільки внаслідок випадковості обійшлося без жертв, все вирішували долі секунди.

 

У Києві на Позняках була зроблена спроба затримання командира нашої групи, позивний «Швед». Співробітники контррозвідки чомусь відкрили вогонь по машині «Шведа» прямо серед житлових будинків, просто дивом ніхто не постраждав. Навіщо? «Швед» звинувачується росіянами в організації успішних ліквідацій відомих ватажків терористів на Донбасі. Його можна було спокійно викликати на зустріч в СБУ, де він бував багато разів, і він би і так дав усі необхідні свідчення. Навіщо було по ньому стріляти? Це наводить на серйозні підозри.

 

Я відповідально заявляю, що СБУ в курсі цілей нашої операції ще з серпня 2019 го року.

 

Змушений назвати речі своїми іменами – операція зі звільнення полонених в ОРДЛО була зірвано керівництвом України. Багатьох людей тим самим позбавили, на мій погляд, будь-яких шансів вийти на свободу. І більш того – нас, учасників, затримали, нам пред’явили звинувачення, і ми тепер проходимо за звинуваченнями в порушенні законів України. Кримінальні справи порушено проти всієї групи – і це незважаючи на те, що Міноборони подало в СБУ доповідь про нас, підтвердило наші повноваження, видачу нам зброї.

 

Кримінальну справу проти нас відкрито за статтями «тероризм» і «створення організованої злочинної групи».

 

– Може бути, керівництво прийняло рішення не ризикувати, не проводити операцію, яка пов’язана з ризиком і великими втратами?

 

– Якщо у керівництва є зауваження по операції, або приймається рішення про недоцільність її проведення, то хіба це робиться у вигляді кримінальних справ проти власних співробітників? Треба висловити зауваження, які вимагають виправлення або прийняти рішення про припинення операції. І все. Замість цього влаштували скандал, щоб максимально засвітити всю операцію, щоб розкрити особисті дані  розвідників. Це зрада, це провал спецоперації, і слід з’ясувати кому це вигідно.

 

І тепер дивіться, що відбувається. Переговори безрезультатні, люди в полоні помирають, їх позбавляють людської подоби. Ризик був великий, але це був ризик врятувати людей, а зараз їх просто кинули без будь-якої надії. Операція будувалася із розрахунку саме на ризик, але це був прекрасно продуманий ризик, це не було самогубством. Не буду озвучувати деталі, але це знає керівництво країни.

 

– На якій підставі вас затримали?

 

– У мене виникло враження, що мета просто розкрити операцію і зв’язати нам руки. Це може бути вигідно тільки ворогові. Хоча Міноборони повністю підтвердило наші повноваження, СБУ не закриває справи. Незаконне володіння зброєю, участь у злочинному угрупованні, тероризм. При цьому самі слідчі прекрасно розуміють абсурд звинувачень – як бачите, ми залишаємося на свободі. Ми здали куратору документ прикриття, які нам оформили на період виконання завдань.

 

– Ви спілкувалися з новим начальником ГУР МО Буданова?

 

– З якоїсь причини він не проявляє інтересу до нашої роботи і до нашої інформації. Можливо, події на Донбасі вже не є пріоритетом, не знаю … Але мені здається дивним, що люди з таким чималим бойовим досвідом, які готові діяти в тилу противника, не цікавлять керівництво ГУР.

 

Читайте також:

 

Мінветеранів пообіцяли на державному рівні навчити ветеранів грати у комп’ютерні ігри

 

– 20 червня 2020 року президент Зеленський призначив начальником комітету з розвідки Руслана Демченка – одного з найактивніших проросійських політиків. І от 08 липня  2020 року самі українські спецслужб провалюють підготовлену операцію, відбувається витік інформації. А 25 липня 2020 року відбувається провал операції із затримання «вагнерівців». Все це без якоїсь об’єктивної мотивації, через зливу інформації. Ви не знаходите взаємозв’язок між цими провалами?

 

– Так, відбувається системний «злив» інформації, причому це робиться публічно, і, нібито «випадково». Нашу групу розкрили вже після нашого затримання. Групі захоплення «Альфа» СБУ сказали, що ми терористи. Вони не повірили, що ми співробітники Міноборони. Коли побачили документи і дізналися чим ми займаємося, то «альфовці» сміялися:«Як ви можете безкоштовно йти в Донецьк, ми і за гроші туди не підемо, країна це не оцінить»!Якщо чесно, я побачив, що у нас в СБУ є сепаратисти, які не збираються воювати з ворогом.

 

Дивіться на загальні риси – як в нашому випадку, так і у випадку з «вагнерівцями» операції провалені в результаті «зливу» і захоплення нібито злочинців. Нібито ніхто не винен. Ніхто не говорив – «це не спрацює, це ризик, припиняємо». Насправді, ця серія провалів, не всі з яких ще озвучені, показують не випадковість, а саме закономірність. Будь-який контррозвідник може подивитися на провали наших спецоперацій в 2020-му році і побачить, що у них спільні риси. І є всі підстави підозрювати, що ці провали були організовані кимось, хто отримав доступ до інформації особливої секретності.

 

– Ви когось підозрюєте? Яка мета вашого інтерв’ю?

 

– Операція по штурму в’язниць в Донецьку зірвана в результаті зради в керівництві України.

 

Вимагаю розслідування і справедливості, чому багатьох українців позбавили шансу на порятунок, чому проти нас СБУ відкрило справу?

 

Чому з нас не знімають абсурдні звинувачення?

 

Якого рівня люди дають накази зривати спецоперації та переслідувати співробітників Міноборони?

 

В результаті нічого не вдається зробити дипломатичним шляхом, і нічого не робиться силовим шляхом. Повний глухий кут. Адже цим підривається довіра до керівництва наших спецслужб. Хто буде витрачати час і готуватися до операцій в тилу ворога, якщо можна отримати удар в спину?

 

Сподіваюся, що наша справа отримає публічну оцінку, я готовий більш детально розповісти про все народним депутатам, слідчим, прокурорам, прошу припинити переслідування людей, які внесли свій вагомий внесок в оборону України, це принизливо насамперед для нашої держави.

 

Нагадуємо: