Закавказький фронт: азербайджанські військові «помилково» збили російський військовий вертоліт

 Сьогодні російський вертоліт був збитий на кордоні Вірменії та Азербайджану, – про це спочатку повідомило МНС Вірменії. Згодом інформацію підтвердили в МО РФії ФА ТАСС. У відомстві уточнили, що вертоліт був збитий з переносного зенітно-ракетного комплексу (ПЗРК).

 

 Інцидент стався біля села Ерасх, яке знаходиться на кордоні Вірменії та Нахічеванської автономної республіки, за більш ніж в 100 кілометрів від Нагірного Карабаху. Від села Ерасх до територій Туреччини і Ірану менше 10 кілометрів. Вертоліт супроводжував автоколону, що рухалася в бік російської військової бази, розташованої на території Вірменії.

 

 За попередніми даними, загинули дві людини. Ще один отримав поранення середньої тяжкості і був евакуйований.  “Командуванням 102-ї російської військової бази (дислокованої в Гюмрі – ред.) здійснюються заходи по встановленню тих, хто стріляв по російському вертольоту”, — йдеться в повідомленні відомства.

 

 Азербайджанське МЗС, а також місцеве видання Report, повідомили, що російський вертоліт Мі-24 збили військові Азербайджану.

 

“За інформацією, отриманою в Міністерстві оборони Азербайджанської Республіки з Міністерства оборони Російської Федерації, 9 листопада о 18:30 на Нахічеванській ділянці вірмено-азербайджанського державного кордону був збитий військовий вертоліт Мі-24 Російської Федерації”, — зазначено в повідомленні.

 

 Азербайджанська сторона просить вибачення у РФії в зв’язку з даними трагічним інцидентом, “який носить характер випадковості і не був спрямований проти російської сторони. Азербайджан висловлює щирі співчуття сім’ям загиблих членів екіпажу і бажає якнайшвидшого одужання постраждалим”. Баку заявило про готовність до виплати відповідної компенсації.

 

Дипломати в Баку заявили, що “необхідно підкреслити наступне”:

  1. політ гвинтокрила проходив в безпосередній близькості до вірмено-азербайджанського державного кордону, в той час, коли в зоні Нагірно-Карабахського конфлікту тривають активні бойові дії;
  2. політ проходив в темний час доби, на малій висоті, поза зоною радарного виявлення ППО Азербайджану;
  3. вертольоти ВПС РФ раніше не літали в зазначеному районі.

Саме виходячи із всього переліченого черговим бойовим розрахунком і було прийнято рішення знищити  ціль.

 

 Днями Президент Азербайджану Ільхам Алієв в інтерв’ю BBC заявив, що його країна може розглянути варіант звернення до Туреччини за наданням військової допомоги в разі агресії. Але якщо ситуація буде і надалі розвиватися так, як зараз, приводів для звернення до Туреччини не буде, сказав президент Азербайджану.

 

 Наскільки випадково російський вертоліт опинився в прицілі азербайджанського ПЗРК, і чи не послали “російські командири” на вірну смерть своїх пілотів заради того, щоб РФія отримала «законні підстави» для «раптового погіршення відносин за Азербайджаном»  – це ми побачимо в самі найближчі дні.

 

Нагадуємо: