Волонтери з Хорватії допомагають здійснювати ресоціалізацію українських ветеранів

  Волонтери з Хорватії, в рамках спільного проєкту «Ресоціалізація ветеранів», навчають українських ветеранів розвантажуватися ментально за допомогою дайвінгу. Зараз триває другий етап проекту, учасниками якого є 10 бійців російсько-української війни, інформує zaxid.net.

  Саме волонтери з Хорватії зібрали українських волонтерів та ветеранів, які долучилися фізично й матеріально для того, щоб зреалізувати цей пілотний проект у Львові. Минулого року українські бійці відвідали Хорватію. Дайвінг-центр «Немо-Адріатик» уже понад 20 років займається програмою ресоціалізації хорватських ветеранів.

  Хорватія пройшла через пекло війни 30 років тому і там добре знають, як допомогти ветеранам ресоціалізуватись. Цей термін лише входить в наше життя і означає простими словами повернення військових до звичного життя, вміння знову стати частинкою мирного суспільства.

  «Хорвати нас знайшли. Не ми їх шукали. Від самого початку війни вони привезли до України величезну партію гуманітарної допомоги. Об’єднали Словаччину, Хорватію, всіх своїх друзів. А це величезна мережа ветеранів. Вони допомагали нам матеріально і ми зрозуміли, що потрібен методологічний підхід», – розповіла представниця благодійного фонду Unbroken Юлія Логвиненко.

  «Ми маємо ідею як розширити цей проект. Щоб не лише був дайвінг, щоб були інші спортивні заняття, де буде змагання, де буде адреналін. І ті люди, щоб вони собі зрозуміли, що треба скеровувати це в позитивну сторону. Щоб не перенаправляти свій адреналін в негатив», – зазначив радник міського голови Львова Філіп Вішіч.

  Цього року заплановано ще кілька етапів українсько-хорватського проекту «Ресоціалізація ветеранів»: два проведуть в Україні, один – у Хорватії.

  НАГАДУЄМО: