У Калуші відкриють реабілітаційний центр для ветеранів

Відкриття центру “4.5.0. Прикарпаття” заплановане на літо 2024 року. Там військовослужбовці проходитимуть індивідуальні курси фізичної, психологічної та соціальної реабілітації. За день у закладі зможуть обслуговувати до 15-20 воїнів, передає Суспільне.

Про це під час престуру, організованого Івано-Франківським регіональним відділенням Асоціації міст України, розповіла керівниця громадської організації “Реабілітаційний центр ветеранів війни “4.5.0. Прикарпаття”, реабілітологиня Василина Перегуда.

“Ми будемо надавати послуги з фізичної та психологічної реабілітації, також основним напрямом роботи буде соціалізація й адаптація ветеранів до цивільного життя. Нещодавно виграли грант в Українського ветеранського фонду. Спрямуємо його на внутрішні інженерні роботи, кондиціонери, систему опалення та комунікації”, — розповідає Василина Перегуда.

Центр реабілітації для ветеранів війни “4.5.0. Прикарпаття” облаштовують на території старої водонапірної станції “Хотінь”, поблизу річки Лімниця.

Василина Перегуда каже: договір оренди підписали з міською радою на 25 років. Площа будівлі — 280 квадратних метрів. У ній розмістять спортивний реабілітаційний зал, масажний кабінет, кабінет психолога, ерготерапевтичну кухню, роздягальню та інклюзивний санвузол. На цей час роботи виконані приблизно на 25%.

За словами керівниці центру Василини Перегуди, у будівлі вже демонтували старий дах, встановили новий, підвели комунікації, зробили стяжку, повставляли вікна, обгородили територію. Також планують облагородити 2,5 гектара прилеглої території.

“Хочемо посадити сад і зробити спортмайданчик, де проводитимуться різні турніри, можливо, якісь спортивні івенти. Також плануємо поставити вулики, будуть будиночки для апітерапії. Ще облаштуємо ставок для риболовлі, в майбутньому — теплиці, щоб хлопці могли власноруч щось робити. Наприклад, вирощувати овочі, фрукти”, — розповідає Василина Перегуда.