Країна ветеранів: можливості і виклики, – відбулась дискусійна панель

  29 лютого 2024 року в рамках спільного проєкту LB.ua та EFI Group “Нова країна” відбулась дискусійна панель “Країна ветеранів: можливості і виклики”, під час якої учасники намагалися з’ясувати якою має бути ветеранська політика нашої держави, інформує LB.ua.

  В дискусійній панелі взяли участь: Олександр Порхун, т.в.о. міністра у справах ветеранів України, Герой України; Масі Найєм, капітан ЗСУ, правозахисник; Сергій Позняк, засновника компанії FinStream та Cronvest, голова Асоціації підприємців-ветеранів, сержант НГУ; Роман Костенко, народний депутат, секретар парламентського комітету з питань нацбезпеки, оборони та розвідки, ветеран АТО; Ігор Ліскі, очільник наглядової ради інвестиційної компанії EFI Group; Юрій Гудименко, військовослужбовець ЗСУ, громадський політичний діяч, лідер “Демсокири”.

  Юрій Гудименко акцентував увагу на тому, що в Україні потрібно ґрунтовно змінювати радянське ставлення до ветеранів війни. “Багаторічне ставлення ще з радянських часів держави до ветеранів призвело до того, що суспільству не зовсім потрібен ветеран. Суспільству потрібен портрет ветерана. У портрета є величезна перевага: він не говорить”, – зазначив Гудименко. На його думку, саме повага, шана, цінності з боку суспільства стануть найбільшим викликом після війни.

  Правозахисник, капітан ЗСУ Масі Найєм заявив: “Давайте вже перестанемо бути руснею. У русні ветеранська політика – це пільги. Перестаньмо це робити. Бо навіть в Законі України про статус ветерана чітко написано, що він покликаний встановити шанобливе ставлення до ветеранів”.

  Т.в.о. міністра у справах ветеранів України Олександр Порхун повідомив, що Мінветеранів, серед іншого, зараз розробляє нову стратегію переходу від військової кар’єри до цивільного життя. Першу стратегію було розроблено рік тому, але сьогодні її вирішили відкликати та доопрацювати.

   Сьогодні Мінветеранів спільно із експертами з громадського сектору та міжнародними експертами доопрацьовану стратегію вичитують і планують через місяць віддати на затвердження уряду, повідомив Олександр Порхун.

  “Міністерством була написана стратегія переходу від військової кар’єри до цивільного життя. Вона була написана десь рік потому, наразі, коли я став тимчасовим в.о. міністра у справах ветеранів, я її відкликав“, – розповів Т.в.о. міністра у справах ветеранів України.

  Попередня очільниця Мінветеранів Юлія Лапутіна заявляла, що стратегія є “інституційною реформою, яка дозволить інтегрувати до цивільного життя учасників бойових дій, військовослужбовців, які проходили службу, членів їхніх сімей”.

  У 2023 уряд погодив проєкт указу президента щодо впровадження Стратегії формування системи переходу від військової служби до цивільного життя на період до 2032. Попередній варіань сьратегії містив психологічну та правову допомогу, соціальну, професійну, культурну адаптацію військовослужбовців, ветеранів війни, членів їхніх сімей, членів родин полеглих Захисників і Захисниць України, надання інструментів для безпроблемной суспільної та економічної реінтеграції цих осіб.

Фото: Макс Требухов

НАГАДУЄМО: