Українські дослідники зробили наукове відкриття

Учасники наукової експедиції, які працюють в Антарктиді на науково-дослідної станції “Академік Вернадський”, зробили наукове відкриття. Вони описали раніше невідомий раніше вид паразитів, які живуть на великих глибинах так званого Південного океану. Раніше невідомий науці мешканець глибин отримав наукову назву Pterobdellina vernadskyi Utevsky.

 

Виявив новий тип п’явок дослідник Роман Солод. Він витягнув істоту-паразита із тіла риби-іклача, що живе на великій глибині неподалік узбережжя Антарктиди. Найбільші екземпляри досягали в довжину до дев’яти сантиметрів.

 

Описом істоти займалися брати Утевські. Вони – фахівці з багаторічним досвідом, вивчають п’явок з різних куточком світу не один рік. Сергій – знавець паразитуючих істот з Арктики, а Андрій – в Антарктики. Нові екземпляри вони ретельно вивчали разом в Харківському Національному університеті за сприяння НАНЦ.

 

Вчені виявили зовнішню схожість і анатомічні особливості виявлених п’явок з уже відомими, які паразитують, в основному, на скатах, які мешкають у водах арктичних широт. У обох п’явок з боків є характерні складки, завдяки яким вони плавають. Але є і разючі відмінності. Так, у нового виду п’явок на тілі є візерунок на спині у вигляді ромба. Але це навіть не зовсім малюнок. Відмітна ромб складається з складок і бородавочной наростів. Їх функцію вчені ще не з’ясували.

 

Але найважливішим відкриттям для світової науки з’явилися не відмінності, а схожість мешкають на різних полюсах Землі п’явок. Виявилося, що вони – близькоспоріднені види, що мають різний ареал розселення. У теплих океанах зустріти їх неможливо. Вчені висловили припущення, що істоти, які мешкають за тисячі кілометрів один від одного пішли від одного виду п’явки багато мільйонів років тому.

 

Нагадуємо: