На українській антарктичній станції “Академік Вернадський” починається весна

Весну в Антарктиду на своїх крилах-плавцях приносять з півночі пінгвіни.

З настанням полярної ночі, в кінці травня, останній пінгвін залишив українську станцію “Академік Вернадський” і поплив на північ.

А за тиждень до настання Антарктичної календарної весни на станцію завітали аж п’ять пінгвінів, які повернулися додому з теплих країв. Це можна хіба що порівняти з повернення шпаків в кінці лютого.

Район, де розташована українська станція “Академік Вернадський”, населяють пінгвіни дженту або субантарктичні. Вони є типовими мешканцями острову Галіндез у всі сезони, крім зими.

І ось п’ять пінгвінів несподівано для науковців повернулися із зимівлі.

Про повідомляє пресслужба Національного антарктичного наукового центру.

За словами учасника експедиції біолога Олександра Салганського, масове повернення пінгвінів спостерігається у другій половині жовтня, що відповідає квітню у нашій Північній півкулі.

Науковці розповіли, що у попередні роки острів взимку був майже весь скутий кригою, зими були сніжні і люті, але цього року зима видалась аномально теплою – висота снігового покриву сягнула лише 46 сантиметрів. У попередні два роки в кінці серпня снігу було набагато більше – 151 см.  2018-го та 130 см у 2019-го.

В цьому році денна температура на станції +2,3 С°… +4,1 С° і вдень сніг тане.

У повідомленні наголошується, що у світі швидкими темпами відбуваються зміни, і пінгвіни адаптуються до нових умов навіть швидше, ніж ми встигаємо ці зміни прогнозувати.

Також в цьому році українським науковцям випала можливість зробити дивовижні фотографії Антарктиди з “горами-пірамідами” на фоні крижаної “пустелі”.

Всі знімки були зроблені зі станції “Академік Вернадський”.

Світлини опублікували на сторінці Національного антарктичного наукового центру в Facebook.

Піраміди. Ось такі чудові фото було зроблено із нашої станції “Академік Вернадський”, — йдеться у повідомленні.