У «відкритий доступ» потрапили персональні дані 500 українських воїнів

 За результатами вжиття заходів реагування уповноваженим Верховної Ради України з прав людини  припинено оприлюднення у вільному доступі в мережі Інтернет персональних даних: дати народження, адреси місця проживання, реєстраційного номера облікової картки платника податків, реквізитів паспорта, номеру телефону, – близько 500 учасників бойових дій (з-поміж осіб, які залучалися до проведення невідкладних заходів щодо подолання терористичної загрози та збереження територіальної цілісності України) у вигляді переліку заяв про надання їм земельних ділянок у м. Дубно, повідомляє УНІАН.

 

 За даним фактом оприлюднення персональних даних в мережі Інтернет Дубенським відділом поліції ГУНП в Рівненській області відкрито кримінальне провадження за частиною першою статті 182 Кримінального кодексу України «Порушення недоторканості приватного життя» для перевірки щодо законності зберігання, використання, поширення конфіденційної інформації про особу.

 

 В Україні уже не вперше зливають персональні дані громадян у мережу. У травні 2020 року запрацював бот (https://www.unian.ua/m/society/vitik-danih-ukrajinciv-cherez-telegram-v-internet-zlili-dani-ukrajinciv-novini-ukrajini-10992806.html), який використовував великі обсяги персональних даних мільйонів українців. Тоді скандал пов’язали з роботою дадатку «Дія». А в серпні в Telegram невідомі знову виклали список з особистими даними 6 907 українських військовослужбовців (https://www.unian.ua/m/science/ofis-ombudsmena-u-telegram-zlili-dani-mayzhe-7-tisyach-viyskovih-novini-11105417.html).

 

Нагадуємо: