Ветерани на Харківщині виборюють право атовців на отримання землі

 

Голова Харківської облдержадміністрації Айна Тимчук разом зі своїм заступником Михайлом Черняком зустрілися з представниками ветеранської спільноти Слобожанщини: ГО «Спілка ветеранів АТО» та ГО «Спілка інвалідів-учасників АТО «Непереможні». По результатам зустрічі були зроблені перші кроки щодо вирішення складної ситуації з оформленням учасниками АТО/ООС земельних ділянок у Харківській області й забезпечення вирішення у законодавчому полі цієї проблематики. Про це повідомляє кореспондент «Нова: новини ветеранів».

 

Читайте нас також у Телеграмі

Підписуйтесь на нашу Фейсбук-сторінку

 

Темою зустрічі стали актуальна і складна ситуація, яка склалася зараз, під час втілення земельної реформи, із процесом отримання ветеранами земельних ділянок. Справа в тому, що територіальні громади, які вже отримали від органів Держгеокадастру повноваження на розпорядження сільськогосподарськими землями, за словами атовців, повсякчасно перешкоджають в реалізації права учасників війни на безоплатне оформлення землі. Місцеві ОТГ, під різноманітними (часто вигаданими) приводами, відмовляються надавати дозволи на розробку землевпорядної документації та затверджувати належним чином ті документи, які до цього вже були погоджені Держгеокадастром.

 

 

Найбільш критичною прямо зараз залишається ситуація на території Тавежнянської сільради Сахновщинського району на Харківщині, де громада чинить ветеранам особливо активний спротив, пояснюючи це тим, що їм нібито не залишають місця для випасу домашньої худоби. І це при тому, що біля селища знаходиться більше 5 тисяч гектарів вільної землі!

 

Читайте також:

 

Активісти напали на приймальню депутата ОПЗЖ (ФОТО)

 

«У місцевих громадах області нам говорять, що землю дадуть хіба що своїм, і то не всім, а харківським ветеранам, наприклад, зась!» – пояснив чиновникам депутат Харківської міськради від «Європейської солідарності», ветеран добровольчого батальйону «Харків-1» Юрій Корсунов і додав, що «виходить, що зараз приблизно 6000 учасників АТО/ООС з Харківщини залишилися без можливості оформити гарантовану  законом земельну ділянку».

 

 

Сама Айна Тимчук пообіцяла сприяти вирішенню даних проблемних ситуацій. Вона пообіцяла, що забезпечить ефективний комунікативний майданчик між атовцями та обласною владою – конкретно щодо принципового вирішення питання забезпечення землею ветеранів, обласна адміністрація звернеться найближчим часом до ВР з проханням прискорити розгляд законопроектів #2194 та #3012-2, які повинні повернути у правове поле оформлення землевпорядної документації місцевою владою та створити резерв земельних масивів для учасників війни на Сході.

 

Читайте також:

 

Кравчук обіцяє дзеркальну відповідь на мобілізацію бойовиків на Донбасі

 

 

«Тільки вчора при ХОДА, за моєї ініціативи вже було створено спеціалізоване Управління зі справ ветеранів, яке допоможе нам ефективніше вирішувати проблеми наших захисників» – зазначила також губернатор. Курувати вирішення цього питання особисто викликався заступник пані Тимчук – Михайло Черняк.

 

«Мені зараз важливо розібратися, кого призначать керівником цього Управління у справах ветеранів, хто ним керуватиме, яка буде структура. Але ми зробимо все можливе, аби налаштувати ефективний діалог та співпрацю» – пообіцяв сам Черняк.

 

Нагадаємо: