Перші зразки комплексу “Нептун” надійдуть до ЗСУ вже у березні

Міністр оборони України Андрій Таран заявив, що дослідні зразки українського берегового мобільного ракетного комплексу з протикорабельними ракетами РК-360МЦ “Нептун” протягом березня 2021 року будуть передані до складу українського війська. За його словами, у Військово-Морських Силах Збройних Сил України вже сформований відповідний підрозділ.

 

Про це повідомляє прес-служба Міністерства оборони України. 

 

“Це дійсно історична подія, адже завдяки спільній цілеспрямованій роботі оборонного відомства з підприємствами оборонно-промислового комплексу у найкоротші строки захист українського узбережжя набуває нових спроможностей. «Нептун» — це озброєння нового покоління для нас, нове слово в розвитку військової берегової оборони України. Наявність у складі Військово-Морських Сил РК-360МЦ збільшить стримуючий потенціал та підвищить вплив на обстановку в Азово-Чорноморському регіоні”, – зазначив Андрій Таран.

 

Міністр розповів, що  комплекси РК-360МЦ “Нептун” виготовлені в рамках державного контракту між Міністерством оборони України та Державним підприємством “Державне Київське конструкторське бюро “Луч”.

 

Андрій Таран  також додав, що діючі складові частини комплексу 360МЦ уже придатні до виконання бойових завдань у складі Військово-Морських Сил Збройних Сил України. Комплекс включає рухомий командний пункт, уніфіковану самохідну пускову установку, транспортно-заряджаючу машину, транспортну машину, комплект наземного обладнання, габаритно-масові макети крилатих ракет тощо.

 

Нагадуємо: