США вирішили надати Україні експериментальну антидронову зброю

  США мають намір відправити Україні експериментальну антидронову зброю для боротьби з іранськими дронами-камікадзе Shahed-131/136, якими Росія атакує інфраструктуру. Про це йдеться у матеріалі американського порталу Defense One.

  Україна збила багато безпілотників іранського виробництва, які коштують близько $20 тис. за штуку, хоча іноді змушена використовувати для цього ракети ППО вартістю $500 тис. аналітики. Ціна ракет нового антидронового комплексу менше $30 тис. за штуку і вони значно дешевші, ніж більшість українських ракет ППО.

  У контрактних документах, наданих армією, зазначено, що метою випробувань було знищення безпілотників третього класу, тобто дронів, вага яких перевищує 25 кг. Як відомо, іранський Shahed-136 важить близько 200 кг.

  У списку було “10 мобільних ракетних комплексів c-UAS із лазерним наведенням”, також заявлені у новому пакеті військової допомоги. Ракети із лазерним наведенням продемонстрували 100% влучення.

  Схоже, що мова також йде і про радіоелектронні системи зброї (REС), які перешкоджають нормальному функціонуванню дронів, змушуючи їх повертатися на базу або змінювати маршрут.

  Окремим пунктом в пакеті допомоги на суму $2,5 млрд зазначені боєприпаси для NASAMS, вантажівки із 30-мм артилерійськими установками для боротьби з дронами, три РЛС повітряного спостереження та 30-мм та 23-мм зенітні боєприпаси.

НАГАДУЄМО:

Майже рік триває пожежа на бурових вишках Бойка