Майже рік триває пожежа на бурових вишках Бойка

  Команда науковців Національного природного парку “Тузлівські лимани” у минулому році вперше зафіксувала заграву над Чорним морем від пожежі на так званих “бурових вишок Бойка”.  Про це написав у Facebook доктор біологічних наук, професор Іван Русєв.

  “І ось настає вечір і Південно-Східному напряму від піщаного пересипу з веж нацпарку можна бачити заграву над Чорним морем від горіння бурових вишок, так званих «Вишок Бойко», ймовірно платформа «Таврида та «Незалежність». Вони почали палати ще під час активній фази війни, у червні 2022 року, коли було де окуповано острів Зміїний і почали палати бурові платформи у Чорному морі”, – пише Іван Русєв.

    Вперше NASA зафіксувало пожежу 20 червня 2022 року, коли російська влада звинуватила українських військових в ударі по бурових платформах. Тоді було зафіксовано три осередки пожежі. На знімках 22 червня 2022 року їх вже було чотири.

  Голова Міністерства оборони України Олексій Резніков знищення бурових платформ українськими військами не підтвердив. Але зауважив, що росіяни розмістили на них станції РЕБ і використовували “вишки Бойка” у Чорному морі для захисту своїх кораблів від українських комплексів “Нептун”.

НАГАДУЄМО:

Підготовка Харкова до оборони продовжує знаходитися на стадії очікування, – депутат міськради Руслан Агібалов