США спустили на воду нову атомну субмарину (ВІДЕО)

 

Атомний підводний човен  USS Montana  став 21-м у серії американських субмарин класу “Вірджинія”. Церемонія спуску на воду відбулась на верфі Newport News Shipbuilding в Ньюпорт-Ньюс, що у штаті Вірджинія.

 

“Для наших суднобудівників спуск Montana став результатом п’яти років напруженої роботи, відданість справі і самовідданої служби. Ми з нетерпінням чекаємо можливості виконати програму морських випробувань, працювати над ходовими тестами і поставити підводний човен ВМС в кінці цього року”, – заявили в Newport News Shipbuilding.

 

Субмарина типа Virginia / ©wikipedia

 

 

Над будівництвом нової субмарини працювали близько десяти тисяч працівників, були залучені постачальники з 50 штатів. Роботи над підводним човном були розпочаті у 2015 році. Зараз субмарину завершили приблизно на 92%.

 

Підводний човен типу Virginia – багатоцільова атомна субмарина четвертого (тобто останнього на сьогодні) покоління. Її призначення – боротьба з підводними човнами і проведення прибережних операцій. Водотоннажність субмарини (надводна) становить 7800 тонн. Довжина – 115 метрів, ширина – 10 метрів. Крім стандартного озброєння, що складається з крилатих / протикорабельних ракет і торпед, субмарина має апаратуру для проведення спецоперацій.

 

 

Нагадуємо: