Харківські ветерани пропонують прогресивну систему відшкодування пільгового проїзду

23 лютого  відбулося спільне засідання Комісії з питань соціальної політики Харківської облдержадміністрації та представників ветеранських організацій  Харкова. Під час засідання, ветеранами була висунута пропозиція щодо  створення електронної системи розрахунку за проїзд для учасників бойових дій. Як зазначають самі атовці, така система дасть змогу  реалізувати відшкодування за проїзд фірмам, що  надають послуги з перевезення.

 

“Суть запропонованих ветеранами змін полягає у тому, що має бути створено електронний розрахунковий рахунок. Під час користування послугами громадського транспорту, пільговик, за допомогою електронної картки, буде фіксувати кількість поїздок та вид використаного громадського транспорту. Узагальнені дані мають потрапляти до спеціальної бази та, за результатами поїздок за один календарний місяць, буде нараховуватися відшкодування перевізникам з боку держави. Така система реально дозволить  компенсувати витрати транспортних комерційних організацій і знівелювати численні конфлікти, які з регулярною періодичністю виникають під час поїздок”, – розповідає про проєкт голова харківської обласної організації  “Спілки ветеранів АТО” Борис Федоров. 

 

 

Павло Федоров – почесний голова “Спілки ветеранів АТО Харківської області”

Раніше на сайті Мінсоцполітики з’явився проєкт постанови Кабміну “Деякі питання надання пільг з оплати проїзду окремим категоріям громадян у готівковій формі”. У ній вказано, що обсяг компенсації проїзду у громадському транспорті ветеранам АТО/ООС відтепер визначатимуть місцеві органи влади.

 

“Відтак, трактування закону про “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” буде лягати на місцеві ради, –  вважає Павло Федоров. – Варто пам’ятати, що згідно з законом проїзд для ветеранів має бути безкоштовним, а кількість пільгових поїздок – безлімітною”.

 

Своєю чергою Міністерство у справах ветеранів співпрацює з Мінінфраструктури та Мінреінтеграці щодо експериментального проєкту з впровадження Єдиного електронного квитка.  Нова система називатиметься “SmartTicket” і розпочне свою роботу у тестовому режимі у Києві. Після випробування  у столиці, свою роботу квиток також розпочне у Харкові та Дніпрі. 

 

“Мінветеранів підтримує ініціативу щодо створення єдиного електронного квитка. Це – важливий крок на шляху впровадження цифрових, уніфікованих послуг. Принципова умова – уніфікована система транспортних послуг має запрацювати з урахуванням права всіх категорій ветеранів на пільговий проїзд», – зазначив заступник Міністра з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Володимир Левчук. 

 

Нова електронна система буде пов’язана зі створенням Єдиного державного реєстру ветеранів та впровадження сервісу “Е-ветеран”. У проєкті передбачатиметься верифікація статусів учасників бойових дій та обмін інформацію між міністерствами залучених до створення єдиного електронного квитка. 

 

Планується, що посвідчення учасників бойових дій будуть відображуватися в електронному вигляді за допомогою мобільного додатку Єдиного державного веб-порталу електронних послуг “Дія”. Наявність такої електронної верифікації статусу ветерана дасть можливість розробки та підключення ряду інших електронних сервісів, зокрема “SmartTicket”.

 

Нагадуємо: