Російські пропагандисти змінили риторику

В останні дні осені 2022 року російські пропагандисти докорінно змінили риторику, остаточно перейшовши від закликів: “Захватім Кійєв за трі дня” до “Єсли проіграєм, то сядєм всє”. І хоч до кінця війни ще далеко, подібна заява –  досить непогана ознака її завершення.

 

  Розуміючи, що росія летить у прірву, місцевим пропагандистам фсб надало нові методичні рекомендації. Кілька днів тому, головна пропагандистка РФ, Маргарита Симоньян в прямому ефірі довела до громадськості наступну тезу: “Якщо ми програємо війну, Гаага чекає на всіх — навіть двірника, який підмітає Кремль”.

 

  На підтвердження того, що Маргарита Симоньян саме “довела тезу”, а  не “бовкунла щось зайве”, є заява панночки Скабеєвой, яка конкретизувала висловлювання своєї колеги по інформаційній панелі: “Раптом щось станеться і наша країна не зможе здобути перемогу. Претензії будуть пред’явлені до кожного без винятку… Тому що без Гаазьких трибуналів, порушень кримінальних справ, компенсацій, репарації..потрібна така активізація бойових дій, щоб вони зверталися до нам для перемир’я чи встановлення миру”.

 

  Що ж, зміна характеру війни диктує і зміну наративів, які кремль доводить до власного зомбованого люду. Раніше путін заявляв, що цілі “СВО” – це політика дух “Д”: “денацифікація” та “демілітаризація”, а також “захист жителів Донбасу”.

 

  Після того, як до бойових дій довелося залучати “мобіків”, підлітків-строковиків та “ссучиних” зеків, доводиться пояснити народу “нові реалії життя”. І, звісно, ​​якимось чином мотивувати їх і надалі йти “на убій”, як “гарматне м’ясо”.

 

  Як видно, рашистський патріотизм дуже швидко випарувався, коли справа дійшла до отримання “похоронок”. І тут довелося “змістити акценти” з “уболівань за країну”, високі ідеали, до примітивного “своя сорочка ближче до тіла”. І це дуже важливо, бо за своє життя – страшно, та й відсидіти – зовсім хочеться.

 

Тому і змінилась “риторика”  з “ми маємо перемогти” на “ми не маємо права програти”. Сьогодні перед роспропагандонами поставлено завдання довести до широкого загалу, що

  • вторгнення ЗСУ (НАТО, США, інопланетян,…) в РФ можливе;
  •  платитиме за зруйновані путлерівцями міста України кожна російська родина;
  • рассіянє і надалі мусять все терпіти та йти воювати нове “за великого путіна/росію/…  та героїчно помирати”.

 

Аслан Дзітоєв, “НОВА: новини ветеранів АТО/ООС”

 

Заставка НАГАДУЄМО