Президент підписав Указ про оборону від російського релігійного тероризму

  Президент Володимир Зеленський ввів у дію рішення Ради національної безпеки та оборони щодо заборони в Україні релігійних організацій, на які впливає Росія. Відповідний указ №820/2022 (Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 1 грудня 2022 року “Про окремі аспекти діяльності релігійних організацій в Україні і застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)”) опубліковано на сайті президента.


  “Відповідно до статті 107 Конституції України ухвалюю: ввести в дію рішення Ради національної безпеки і оборони України від 1 грудня 2022 року “Про окремі аспекти діяльності релігійних організацій в Україні та застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)”, – йдеться в указі.

 

Заставка НАГАДУЄМО

  У своєму вечірньому зверненні Президент України озвучив 5 кроків для досягнення Україною духовної незалежності:

 

  “…Російський терор і повномасштабна війна не переконали деяких діячів у тому, що варто подолати спокусу зла. Що ж, маємо створити такі умови, коли будь-які залежні від держави-агресора діячі не матимуть жодної можливості маніпулювати українцями й послаблювати Україну зсередини.
  Отже, перше. РНБО доручила уряду внести на розгляд Верховної Ради законопроект щодо унеможливлення діяльності в Україні афілійованих із центрами впливу в Російській Федерації релігійних організацій.
  Друге. Державній службі з етнополітики та свободи совісті – забезпечити проведення релігієзнавчої експертизи Статуту про управління УПЦ на наявність церковно-канонічного зв’язку з Московським патріархатом і за необхідності – вжити передбачених законом заходів.
  Третє. Забезпечити перевірку наявності правових підстав та дотримання умов користування релігійними організаціями майном, яке перебуває на території Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника.
  Четверте. Всім органам, до компетенції яких належить питання у сфері забезпечення національної безпеки, активізувати заходи з виявлення та протидії підривній діяльності російських спецслужб у релігійному середовищі України. І застосувати персональні санкції – прізвища будуть оприлюднені невдовзі.
  І п’яте. Потребуємо підвищення статусу й посилення можливостей Державної служби з етнополітики та свободи совісті. Відбудеться реформа цієї структури, яка дасть їй змогу реально захищати права та законні інтереси українців і держави.
Цими та іншими рішеннями ми гарантуємо Україні духовну незалежність”, – завив Володимир Зеленський.


  В останню декаду листопада спецслужби України здійснили “паломництво” по релігійним установам УПЦ Московського патріархату під час якого було виявлено ознаки антиукраїнської діяльності та використання ворогом даної “релігійної установи” для “розхитування ситуації” в Україні.

 

Заставка НАГАДУЄМО