Перша в історії Китаю зустріч тайконавтів на орбіті

Вчора, 29 листопада 2022 року, о 18:08 за київським часом, з космодрому Цзюцюань, розташованому на північному заході Китаю,  за допомогою ракети-носія «Чанчжен-2F», було здійснено запуск космічного корабля «Шеньчжоу-15». За чотиривитковою схемою (близько 6,5 години) космічний корабель вийшов на орбіту космічної станції «Тяньгун» і о 23:42 за Київським часом здійснив з нею стиковку. 

 

  Після вдалого стикування члени екіпажу китайського космічного корабля “Шеньчжоу-15” – Фей Цзюньлун, Ден Цинмін та Чжан Лу., – увійшли до космічної станції «Тяньгун» і зустрілися там із трьома тайконавтами – екіпажем космічного корабля “Шеньчжоу-14”, – які перебували на орбітальній станції. Таким чином, загальна кількість тайконавтів в орбітальній космічній лабораторії вперше досягла шести людей, що стало дуже важливою  історичною подією для Китаю.

 

  Чень Дун, командир екіпажу “Шеньчжоу-14”, відкрив люк станції чим здійснив першу ротацію екіпажу на китайській космічній станції, повідомили в Канцелярії програми пілотованої космонавтики Китаю /CMSA/.

 

Станція “Тяньгун” станом на 03 листопада 2022 року. 1 – пілотований корабель “Шеньчжоу-14”, модуль “Тяньхе” (3) з вантажним кораблем “Тяньчжоу” (2).

  Шість тайконавтів житимуть і працюватимуть на станції близько п’яти днів, щоб виконати заплановані завдання та роботи з передачі, додали в CMSA.


  Надалі Екіпаж має провести більше 40 наукових і технічних експериментів і тестів, також тайконавти зроблять три-чотири виходи у відкритий космос для здійснення монтажних робіт зовні станції «Тяньгун».

 

Заставка НАГАДУЄМО