У неділю, 24 липня 2022 року, Китай вивів на орбіту космічни лабораторний модуль “Веньтянь”, який має бути пристикований до базового модуля “Тяньхе”. Новий модуль “Веньтянь” у складі орбітальної станції планують використовувати, як біологічну лабораторію.
За повідомленнями китайських державних ЗМІ, ракета-носій “Чанчжен-5Б” із лабораторним модулем “Веньтень” стартувала з космодрому Веньчан на острові Хайнань. Як повідомили в CMSA, космічний модуль відокремився від ракети-носія через вісім хвилин після старту та вийшов на заплановану орбіту.
В CMSA повідомили, що космічний модуль “Веньтень” має зістикуватися з базовим модулем “Тяньхе”, який перебуває у космосі з квітня 2021 року. На думку експертів, це буде серйозним викликом та вимагатиме використання роботизованої руки-маніпулятора, встановленої на “Тяньхе”.
Модуль “Веньтень” довжиною 18 метрів і діаметром 4,2 метра важить 22 тони. У ньому обладнана спальна зона на три місця, відділення для проведення наукових експериментів, а також є вбудована кухня-камбуз. Окрім іншого “Веньтень” може стати рятувальною капсулою на випадок виникнення проблем у модулі “Тяньхе”.
На жовтень 2022 року заплановано запуск третього орбітального космічного модуля “Ментянь”. Разом з базовим модулем “Тяньхе” та модулем “Веньтень” вони утворять китайську орбітальну космічну станцію “Тяньгун”, яка розпочне повноцінно функціонувати з кінця цього року.
Перебування станції “Тяньгун” на навколоземній орбіті розраховано на десять років.