Прем’єр-міністр Віктор Орбан виклав “угорський варіант расової теорії”

  Прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан виклав “угорський варіант расової теорії” заявивши, що виступає “проти змішування європейських та неєвропейських рас”, повідомило видання The Guardian.


  Критикуючи нелегальну міграцію на фоні війни в Україні Віктор Орбан під час своєї промови заявив, що Угорці – не змішана раса”.

 

  “Ми [угорці] не є змішаною расою… і ми не хочемо перетворитись на змішану расу». Він додав, що країни, де змішуються європейці та не європейці, “більше не є націями”, – заявив Орбан.


  “Угорський варіант расової теорії” Орбан виклав під час показової щорічної промови в Бейле-Тушнад (Румунія), де він раніше виступав із основними політичними ідеями та ідеологічними “напрацюваннями”. Саме там, у 2014 році, він вперше заявив, що хоче побудувати “неліберальну демократію” в Угорщині.

 

  Цього року Орбан виголосив апокаліптичну промову, в якій передбачив занепад Заходу та пророкує “десятиліття небезпек, невизначеності та війни”.

 

  Подібні расистські заяви Віктор Орбан робив роками, але їх намагалися “толерантно не помічати”. Цього разу коментарі були сформульовані в таких різких ультраправих термінах, що расистська заява найкращого друга Путіна про “не змішування рас” у Європі здійняла хвилю обурення опозиційних партій і європейських політиків.


  Каталін Чех, депутат Європарламенту від опозиційної партії Momentum, сказала, що глибоко вражена промовою прем’єр-міністра Угорщини. “Його заяви нагадують час, який, я думаю, ми всі хотіли б забути. Вони дійсно показують справжнє обличчя режиму”, – сказала вона.


Румунський євродепутат Алін Мітуца також гнівно відреагував на коментарі Орбана. “Говорити про расову чи етнічну “чистоту”, особливо в такому змішаному регіоні, як Центральна та Східна Європа, є оманливо та дуже небезпечно”, – написав він у Twitter.

 

  В даному випадку можливо допустити 2 варіанти. Або ж Віктор Орбан просто не вчив історію угорського народу, і гадки не має звідки прийшли угорці та з якими народами “перемішалися” після завершення “Пошуків Батьківщини”.

 

  Можливий також інший варіант – Орбан свідомо намагається бути схожим на таких “видатних” політиків, як Путін, Гітлер, Муссоліні, Хорті – і далі за “відповідним списком”.


  Через те, що Україна має з Угорщиною спільну ділянку кордону, керівництво України має дуже серйозно сприймати загрозу з боку сусідньої країни і негайно розробити заходи щодо нейтралізації можливих “негативних наслідків” (поки справа не дійшла до “недружнього та непроханого візиту” ще одного “братського народу”).

 

Юріс Шалтіс, НОВА: новини ветеранів АТО/ООС.