Росія в рамках угоди щодо зерна не брала на себе зобов’язань – Лавров

  «Росія в рамках угоди щодо зерна не брала на себе зобов’язань, що заважають продовжувати спеціальну військову операцію (СВО) та знищувати військову інфраструктуру», – заявив Сергій Лавров.

 

  До “військової інфраструктури”  рашисти відносять будь-які об’єкти. розташовані на території України: школи, лікарні, супермаркети, стоянки цивільного автотранспорту, будинки мирних громадян і тому подібне.


  Вчора Лавров заявив, що російські військові кораблі в рамках досягнутої угоди “щось збираються “контролювати” в українських територіальних водах та робити “огляди кораблів”, які прямують до українських портів. Разом з тим російський “закордонний міністр” ще раз підкреслив особливу зацікавленість Кремля у якнайшвидшому розмінування українських портів.

 

Кубраков Олександр Миколайович, Міністр інфраструктури України.

  Міністр інфраструктури України Кубраков (на фото) заявив, що Україна припинить експорт зерна у разі загроз від Росії у Чорному морі.

 

«Ми підписували угоду з ООН та Туреччиною. Це сторони, які повинні гарантувати безпеку. Якщо вони гарантують – воно працює, якщо не гарантують – воно не працює», – заявив міністр інфраструктури України.

 

  Варто зазначити, що у перемовинах по підписанню “Стамбульської зернової угоди” були задіяні представники Офісу Президента України, а не Міністерства Закордонних Справ.  Результатом підписання “Угоди” стало зняття санкцій з Російської Федерації на продаж  власного та награбованого в Україні і привласненого РФією зерна. Також відтепер Росія може закупити запчастини у іноземних компаній для ремонту власних “пасажирських” літаків.

 

  З іншого боку, навіть за умови продовження блокування українських портів, постачання Росією зерна на Світові ринки зменшить загрозу голоду. А це, в свою чергу, може опосередковано врятувати країни, які нам зараз допомагають озброєнням і надають притулок українським біженцям, від натовпу голодуючих біженців з країн “Третього світу”. 

 

 Єдине, що у цій ситуації лишається незрозумілим – чому за півроку російської агресії зерно не вивезли за допомого автомобілів та залізницею. Рашисти досить оперативно спустошили зерносховища на окупованих територіях саме у такий спосіб.

 

Василина Нещеретна, НОВА:т новини ветеранів АТО/ООС.