Часопис війни: 281 доба – перший день календарної зими

Триває 281 доба російського широкомасштабного вторгнення. Сьогодні перший день календарної зими – 1 грудня 2022 року. 

 

  За інформацією пресслужби ГШ ЗСУ за минулу добу підрозділи Сил оборони відбили атаки російських окупантів в районах населених пунктів: Новоселівське, Стельмахівка і Білогорівка (Луганської області) та Білогорівка, Яковлівка, Бахмут, Курдюмівка, Красногорівка, Кам’янка, Водяне, Первомайське і Мар’їнка (на Донеччині).

  З метою недопущення просування українських воїнів на Сватівському та Лиманському напрямках, противник здійснює інженерне обладнання лінії оборони. Продовжує переміщення особового складу, боєприпасів і пально-мастильних матеріалів для комплектування та забезпечення нових підрозділів і тих, що зазнали втрат.
 
  Аналітики інституту вивчення війни відзначають, що російська окупаційна армія несе занадто великі втрати, намагаючись захопити місто Бахмут на Донеччині протягом майже шести місяців. За цей час російські підрозділи виснажилися і не досягли суттєвого просування. Це нагадує їхній наступ на Сєвєродонецьк та Лисичанськ у липні 2022 року. 

  “Втрати, пов’язані з жорстокими і виснажливими боями навколо Бахмута, значно переважують будь-яку оперативну вигоду, яку росіяни можуть отримати від взяття міста. Наступальні операції поглинають значну частину наявної бойової потужності російської армії, потенційно сприяючи продовженню контрнаступу ЗСУ в інших місцях”, — вважають аналітики інституту вивчення війни.
 
На Авдіївському напрямку ворог намагається покращити тактичне положення. Вогневого ураження з танків та артилерії різних типів зазнали обʼєкти в районах населених пунктів Авдіївка, Водяне, Первомайське, Невельске, Красногорівка, Мар’їнка та Новомихайлівка Донецької області.
 
На Херсонському напрямку ворог обороняє раніше зайняті рубежі. Спостерігається зменшення кількості російських військових та військової техніки у населеному пункті Олешки. З окремих населених пунктів Херсонської області війська противника виведено та роззосереджено у лісосмугах вздовж ділянки автошляху Олешки – Гола Пристань. Основа частина військ – це мобілізовані особи.
 
На інших напрямках ситуація суттєвих змін за минулу добу не зазнала.
 
Заставка НАГАДУЄМО