Росіяни і надалі намагаються завадити поверненню колекції Скіфське Золото в Україну

  Апеляційний суд Амстердама проведе слухання у справі про «Скіфське Золото» 22 квітня 2021 року. Про це повідомила у вівторок ТАСС прессекретар інстанції Мелісса Зейлстра.

 

  Нагадаємо, що колекція «Скіфське Золото» на момент вторгнення  в Україну «зелених чоловічків» РФ перебувала в Нідерландах. Після анексії Криму РФією  «музеї Криму» почали вимагати повернути золоту колекцію не в Україну, а на окупований росіянами Кримський півострів.

 

  14 грудня 2016 року Окружний суд Амстердама оголосив рішення щодо необхідності повернути експонати саме Україні. Апеляційний суд Амстердама 11 березня 2019 року розпочав розгляд апеляційної скарги музеїв окупованого Криму за рішенням про повернення в Україну “Скіфського Золота”.  У жовтні 2020 року в Амстердамі задовольнили клопотання України про відвід одного з суддів у справі про “скіфське золото”. Як повідомили тоді у МЗС, відвід відбувся через сумніви щодо упередженості судді.

 

  Суд Амстердама визнав, що предмети спірної музейної колекції є культурними цінностями, які незаконно перебувають на території Нідерландів. Суд наголосив, що музейні артефакти належать державі Україна, яка має право вимагати повернення музейної колекції на підставі положень Конвенції ЮНЕСКО.

 

Нагадуємо: