Росія чинить шалений спротив проведенню саміту “Кримська платформа” – Кулеба

Міністерство закордонних справ України заявляє про “шалений спротив” Росії проведенню саміту “Кримська платформа”, що має відбутися із залученням наших міжнародних партнерів в переддень 30-річного ювілею здобуття Україною Незалежності. Про це заявив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба в інтерв’ю Радіо Свобода.

 

“…Чесно вам можу сказати, що чим більш позитивною є реакція партнерів тим більше ми фіксуємо зусиль Російської Федерації з дискредитації “Кримської платформи” і з запобігання участі в саміті тих чи інших держав. Вони вже опускаються до того, що прямо передають сигнали главам певних держав і урядів, що якщо ви поїдете на саміт “Кримської платформи”, то вам буде ось це, ось це і ось це у відповідь від нас. Шалений спротив Росії вже спостерігається! Дві мети – дискредитація самої ідеї і запобігання участі лідерів у саміті”, – сказав Кулеба.

 

Про те, хто з іноземних лідерів візьме участь у саміті, міністр повідомити відмовився.

 

“Коли буде остаточний список, то ми його з задоволенням анонсуємо. Але зараз це було би всупереч і логіці, і дипломатичній практиці”, – сказав Кулеба.

 

Читайте також:

Про те, що саміт “Кримської платформи”, у якому запланована участь лідерів іноземних держав, відбудеться 23 серпня 2021 року, спочатку повідомив заступник керівника Офісу Президента Ігор Жовква. А очільник МЗС заявив, що саміт перенесли із травня на серпень, бо “зійшлися декілька факторів”.

 

“Вирішили просто більше часу отримати на якісну підготовку. Тому що ініціатива нова, а все нове потребує дуже ретельного опрацювання. І COVID теж. Розумієте, зараз все у такому стані, що ніхто нікуди не літає. Ви ж бачите, що відбувається навіть в Європі з обмеженнями, які запроваджуються. Тому за сукупністю факторів перенесли на серпень. Я можу вам сказати, що чим більше ми працюємо з країнами, пояснюємо їм, що це таке і як це працюватиме, тим більше підтримки ми знаходимо. Позитивна у нас дуже динаміка”, – сказав міністр.

 

Нагадуємо: