Полтавські волонтерки щомісяця відправляють на фронт до 800 квадратних метрів маскувальних сіток

У переддень Водохреща особовий склад одного з підрозділів в зоні ООС отримав подарунок від полтавських волонтерок, котрі об’єдналися в групу Hand made для Армії руками небайдужих полтавок. Жіноче товариство створене для того, щоб допомогти всім бажаючим скоординувати свої дії для допомоги бійцям ЗС України, які боронять цілісність нашої країни на Донбасі.

 

18 січня, зокрема, на фронт із Полтави небайдужі жінки відправили святковий подарунок на Водохреще у вигляді 140 кв. м. маскувальних сіток «під сніг», маскувальні покривала підвищеної щільності, власноруч шкарпетки, рукавички робочі, килимки  та сушені фрукти тощо. Варто зазначити, що відправлення таких посилок на передову перетворилося на добру традицію, яку от вже кілька років поспіль підтримують учасники жіночого руху, які об’єдналися в Полтавський батальйон небайдужих. Одним з відокремлених підрозділів якого і є Hand made для Армії руками небайдужих полтавок.

 

«Волонтери нашого підрозділу – пенсіонери,  вчителі,  журналісти,  медики,  бухгалтери тощо, – розповіла «НОВА» активістка Тетяна Сігіда. – Зазвичай на плетінні сіток  щодня працюють дві-три жінки. Приходять, коли хто може: хтось кожного дня,  хтось двічі на тиждень, а дехто з них  на пару-трійку годин прийдуть, хтось на цілий день… Ми ж всі десь ще працюємо, а це волонтерська робота, тож тільки у вільний від роботи час вдається працювати на фронт. Працюємо без вихідних, вже  сьомий рік поспіль…».

 

Поміж жінок – активісток, які плетуть сітки, не тільки корінні полтавки. Допомагати «виконувати план для фронту» приїздять активістки з приміських сіл. Є жінки-переселенки тощо. Як такого плану «виробництва» у активісток не існує, але  майстрині намагаються щомісяця виготовляти до 800 кв. метрів маскувальних сіток. Як правило, півсотні сіток розміром 3х5 метрів. Пакунки з сітками та іншими речами, які принагідно збирають жінки, або з продуктами, активістки відправляють безплатними посилками через «Нову пошту», де пішли назустріч волонтеркам і грошей за пересилку гуманітарного вантажу з них не беруть. Про кожну чергову відправку, а це зазвичай відбувається кілька разів на місяць, активістки звітують на своєї сторінці у ФБ 

 

https://www.facebook.com/groups/1467469663514846/about

Цікаво, що за час існування Hand made для Армії руками небайдужих полтавок до надання їм допомоги підключилися чимало небайдужих українців. Причому, не тільки з інших регіонів, але і з-за кордону.

 

«Ми дуже цінуємо таку допомогу, адже плетіння сіток не тільки потребує багато часу, але й грошей. Наші жінки сітки плетуть на нитках-основах, які ми закуповуємо буквально бухтами, з огляду на кількість виготовлених маскувальних сіток, – пояснює Т. Сігіда. – Раніше на це витрачали 1000-1500 гривень на місяць, але наразі, коли все перманентно дорожчає, навіть покупка бухт з більш тонких ниток, обходиться вже в 2500-3000 гривень. Крім цього доводиться купувати ще й ножиці, резинки для сіток-кікімор, мішки для відправки готової продукції на фронт…».

 

Активісток підтримують і іноземці. Так, недавно члени української спільноти в Швейцарії «Підтримай Україну» перерахували на потреби майстринь 6500 гривень. Матеріально допомагають і українці з Ізраїлю тощо.

 

Фронтовики вдячні за постійну допомогу від полтавських жінок, котрі, не шкодуючи часу щодня сідають за станки і плетуть маскувальні сітки, які дуже потрібні на передовій.

 

Олександр Брусенський, “НОВА – новини ветеранів: інформаційний портал для учасників АТО/ООС”

 

Нагадуємо: