Із зустрічі Борреля і Лаврова Україна має зробити для себе правильний висновок

Міністр закордонних справ Ева-Марія Лийметс назвала обставини і час для зустрічі зустрічі Жозепа Борреля і Сергія Лаврова «надзвичайно невдалими». Про це повідомляє delfi.ee

 

Міністр закордонних справ Естонії Ева-Марія Лийметс

“Я ще до візиту сказала, що однією з попередніх умов цієї зустрічі повинна була бути можливість зустрітися з Олексієм Навальним. На жаль, Навальний знаходиться як і раніше в тюрмі і йому вже ставиться нове “злочин”. Як мінімум можна було б на місці зважити можливість зустрітися з дружиною Олексія Навального, або – якщо і це було б неможливо – з ким-небудь з представників Фонду боротьби з корупцією (ФБК)”, – сказала Лийметс.

 

Лийметс зазначила, Боррель потрібно дуло дати Росії чіткий сигнал: країни ЄС, в тому числі Естонія – вимагали встановлення санкцій за систематичне і масштабне порушення прав людини в РФ. Крім того, на її думку, слід було б чітко засудити триваючу російську агресію в Східній Україні, анексію Криму і торпедування “Мінських угод” саме з боку РФ.

 

Читайте також:

“На жаль, і цього не сталося. Вкрай прикро, що саме під час візиту високопоставленого представника в Москву в Росії дипломати трьох країн ЄС були безпідставно оголошені персонами нон грата. Цим Росія дала черговий сигнал, що її не цікавить співпраця і діалог по суті”, – сказала Лийметс. Також викликає подив і запитання те, що Боррель привітав Росію з вакциною “Супутник V” і піддав критиці США.

 

З позитивних аспектів міністр назвала те, що Борелль зажадав негайного звільнення Навального, а також зустрівся з представниками громадянського і академічного товариств.

 

Із подібні “візитів” до РФії “єесівських чиновників” Україна має зробити висновоки і чітко усвідомити: коли мова йде про дешевий газ, чи ще щось «економічно вигідне», або від чого «ряд країн» ЄС можуть отримати зиск, то «європейська демократія» може «тимчасово закрити очі» і на порушення прав людини, і на порушення територіальної цілісності «меншовартих» країн.

 

Нагадуємо: