Росія через Єгипет перекидає зброю до України з Сирії, – WSJ

  Після запровадження у 2022-му Туреччиною, Йорданією та Іраком обмежень для польотів російським військовим літакам які прямують до Сирії, рашистам довелося долати додаткові 4 тисяч кілометрів. Наприкінці квітня і початку травня в Сирію та із Сирії російські військові льотчики здійснили не менш як 7 рейсів.

  Не зважаючи на те, що Єгипет – другий за величиною одержувач військової допомоги США у Світі. Він отримує від Вашінгтона близько 1,3 мільярда доларів на рік. Але це не стримало офіційний Каїр, який відверто проігнорував прохання Вашінгтона закрити повітряний простір для російських військових літаків. Роль Єгипту має вирішальне значення через його розташування у стратегічній точці, що з’єднує Африку та Азію. Його повітряний простір також межує з Грецією, членом НАТО.

  США в лютому та березні зверталася до Каїра з проханням закрити повітряний простір для російських військових, такий захід, на думку американців, заблокував би Росії доступ до Сирії. Але Єгипет не відповів на запит і продовжує дозволяти російські польоти.

  Як пише Wall Street Journal, це створило для росіян “шпарину” для переміщення зброї із Сирії до України в момент підготовки ЗСУ до контрнаступу. Офіційні особи США стверджують, що Росія використовувала ці рейси саме для перекидання зброї в Україну з Сирії.

  Протягом двох тижнів наприкінці квітня та на початку травня в Сирію та з Сирії російськими військовими було здійснено не менш як 7 рейсів. Також у квітні було здійснено щонайменше два рейси вантажного Ан-124 з півдня Росії до Сирії, а потім назад до Чорноморського регіону, поблизу окупованого Криму. Ан-124 досить великий, щоб перевозити машини і навіть танки, зазначає видання.

http://nova.net.ua/rosiiany-obstrilialy-terytoriiu-polshchi-krylatoiu-raketoiu-kh-55-poliaky-i-nato-niiak-ne-vidreahuvaly/

  Єгипет є досить проблемним союзником США. Уряд президента Абделя Фаттаха Ас-Сісі, колишнього генерала, який прийшов до влади в результаті перевороту в 2013 році, ув’язнив громадян США і підтримав лідера підтримуваних Росією бойовиків, у 2019 році брав участь у 14-місячній громадянській війні в Лівії.

  У Ас-Сісі склалися досить теплі стосунки з президентом рфії Володимиром Путіним, який в 2015 році на знак дружби під час візиту в Каїр подарував єгипетському лідеру АК-47.

  Видання “The Washington Post” з посиланням на документи розвідки США, повідомило у квітні, що Єгипет відмовився від плану постачання зброї до Росії і замість цього вирішив доставити боєприпаси в Україну. Офіційні особи США заявили, що план продажу зброї Росії так і не був реалізований, а МЗС Єгипту заявило, що країна залишалася нейтральною у війні на Україні.

НАГАДУЄМО:

Угорщина заплатила надзвичайно високу ціну за війну, яку розпочала рфія проти України