Росіяни обстріляли територію Польщі крилатою ракетою Х-55, – поляки і НАТО ніяк не відреагували

  У середині грудня 2022 року росіяни здійснили масований ракетний обстріл української території. Для атаки вони використовували авіацію, яка дислокується на території Білорусії.

  Тоді винищувачі Альянсу були підняті в повітря у зв’язку з появою багатоцільового тактичного бомбардувальника Су-34 поблизу повітряного простору НАТО. В ході операції на радарах служб ППО з’явився об’єкт, який попрямував з території Білорусії на територію Польщі.

  Польські служби відстежували об’єкт, але втратили його з поля зору поблизу Бидгоща. Це сталося приблизно за два кілометри від місця, де в кінці квітня 2023 року випадковим свідком у лісі були знайдені залишки ракети.

  Джерела, опитані журналістами RMF24, стверджують, що в грудні, незабаром після “інциденту”, пошуки проводилися, але після невдалих спроб через складні погодні умови були припинені – у той час Польщу накрили потужні хуртовини.

  За попередніми висновками Технічного інституту ВПС Польщі, який проводить експертизу уламків “об’єкта”, знайденого поблизу Бидгоща (що неподалік міста Замостя) – це не що інше, як російська крилата ракета Х-55, інформує RMF24.

  Згідно з висновками Технологічного інституту ВПС, російська крилата ракета Х-55, найімовірніше, прилетіла до Польщі зі сходу, оскільки польська армія не має такого добра ні на озброєнні, ні на зберіганні, повідомило RMF24.

Білоруський генерал погрожує завдати ракетних ударів по Польщі

  Такий висновок повністю виключає версію, яка з’явилася невдовзі після знахідки залищків, про те, ща ракета була випущена з польського полігону під час навчань або випробувань систем протиповітряної оборони. Польща немає ні таких ракет, ні систем для їх запуску, наголосило видання.

  Якщо цей факт підтвердять у Польші офіційно, це означатиме, що ракету запустили з російського літака, й на територію Польщі вона потрапила через східний кордон, подолавши пів країни, про це повідомляє ВВС.

  ЗМІ встановили, що польські військові, всупереч своїм обов’язкам, не повідомили прокуратуру про порушення польського повітряного простору “невстановленим об’єктом”. У грудні до слідчих прокуратури не надійшло жодного повідомлення з цього приводу, і, як з’ясували журналісти, провадження у цій справі було розпочато лише наприкінці квітня 2023 року, за кілька місяців після повідомлення цивільної влади про “знахідку”. Цивільна влада, в свою чергу, отримали повідомлення про “непізнаний об’єкт” від випадкового свідка.

http://nova.net.ua/moskva-pohrozhuie-lytvi/

  Наразі прокуратура кваліфікувала падіння крилатої ракети як таке, що спричинило загрозу життю і здоров’ю багатьох людей. Однак не виключено, що тепер кваліфікація буде розширена. Глава польського уряду підтвердив, що теж “не знав про інцидент”. “Я дізнався про інцидент тоді, коли повідомив про нього. Це було за кілька днів до кінця квітня”, – повідомив Матеуш Моравецький.

  Попередня “поява” уламків російської ракети на теритрії Польщі, коли постраждали польські фермери, була “списана” на те, що то залишки української ракети ППО. Крилата ракета Х-55 не знаходиться ні на озброєнні ЗС Польші, ні на озброєнні ЗСУ.

  В цій ситуації цікаво те, як відреагує не “інцидент” уряд Польщі та керівництво НАТО – це свідомий обстріл рашистами території одного з членів Альянсу, чи просто “черговий інцидент”?

Юріс Шалтіс, НОВА: новини ветеранів.

НАГАДУЄМО:

Часопис війни – 442 доба