Реформа збройних сил: США створює 5 нових форм дивізій

Командування з навчання та доктрини армії США вперше демонструє, як виглядатиме реформа збройних сил Сполучених штатів. Мова йде про перспективну організацію дивізій армії США. Про це йдеться у ролику “Багатосередовищні операції 2028 року“.

 

Судячи з поширеного відео, США планує створювати п’ять типів дивізій: дивізію прориву, важку дивізію, легку дивізію, об’єднану повітрянодесантну дивізію силового проникнення і об’єднану повітряно-штурмову дивізію силового проникнення. У двох останніх випадках під “силовим проникненням” маються на увазі бойові дії в глибокому тилу супротивника.

 

Бронетанкова дивізія

 

Дивізія прориву по суті є бронетанковою дивізією і повинна включати три бронетанкові бригади, артилерійську бригаду, бригаду армійської авіації, інженерну бригаду, дивізійну бригаду забезпечення, бригаду підтримки, а також розвідувальний батальйон, а також штаб і штабний батальйон.

 

Читайте також:

 

США приділяють посилену увагу розробкам мікрохвильової зброї

 

Сумарно у складі бронетанкової бригади має бути 95 основних танків Abrams, а у складі дивізії прориву загалом – 309 танків. Артилерійська бригада дивізії прориву повинна мати три дивізіони 155-мм/39 самохідних гаубиць М109А7 та один дивізіон перспективних 155-мм/58 дальнобійних самохідних гаубиць ERCA (M1299). Бригада армійської авіації (важка) повинна включати з авіаційних частин батальйон бойових вертольотів, батальйон багатоцільових та транспортних вертольотів (Assault), окрему розвідувально-ударну ескадрилью та роту БПЛА.

 

Дивізія прориву

 

Важка дивізія

 

Важка дивізія відрізняється від дивізії прориву наявністю всього двох бронетанкових бригад – а замість третьої бригади вводиться бригада на колісних бронетранспортерах Stryker. Також у складі важкої дивізії відсутні бронекавалерійський ескадрон та інженерна бригада.

 

Читайте також:

 

Розпочато виготовлення другого дивізіону протикорабельного комплексу Нептун

 

Артилерійська бригада важкої дивізії повинна мати два дивізіони 155-мм/39 самохідних гаубиць М109А7 та один дивізіон перспективних 155-мм самохідних гаубиць на колісному шасі.

 

Важка дивізія

 

Легка дивізія

 

Легка дивізія повинна включати три піхотні бригади, артилерійську бригаду, бригаду армійської авіації, дивізійну бригаду забезпечення, бригаду підтримки, а також окремий танковий батальйон, інженерний батальйон та штаб і штабний батальйон.

 

На озброєння української армії прийняли новий міномет

 

Піхотна бригада повинна включати три піхотні батальйони, розвідувальну роту, роту військової розвідки, роту зв’язку та бригадний батальйон забезпечення.

 

Аптилерійська бригада повинна мати три артилерійські дивізіони, склад яких незрозумілий. Зараз артилерійські дивізіони піхотних бригад мають одну батарею 155-мм/39 легких гаубиць М777А2 і дві – гаубиць М119 105-мм. Невідомо, чи збережуть у підпорядкуванні дивізії ці дивізіони змішаний склад або будуть переформовані в однорідні, і чи планується заміна буксированих гаубиць перспективними самохідними на колісному шасі.

 

Легка бригада армійської авіації, на відміну важкої, повинна мати не один, а два батальйони багатоцільових і транспортних вертольотів (Assault). Окремий танковий батальйон на MPF повинен мати три танкові роти.

 

Легка дивізія

 

Об’єднана повітрянодесантна дивізія силового проникнення

 

Об’єднана повітрянодесантна дивізія силового проникнення буде фактично аналогічна легкій дивізії. Головною відмінністю стане наявність у складі повітряно-десантної дивізії окремого розвідувального ескадрону, який буде еквівалентний батальйону та включатиме три розвідувальні роти, роту спостереження та батальйон забезпечення.

 

Об’єднана повітряно-штурмова дивізія силового проникнення

 

Об’єднана повітряно-штурмова дивізія силового проникнення має бути практично ідентичною повітряно-десантній дивізії, маючи в основі три десантно-штурмові бригади. Головною відмінністю має стати наявність у повітряно-штурмовій дивізії бригади армійської авіації.

 

Нагадаємо: