Орбітальний комплекс МКС продовжує втрачати повітря через невелику тріщину

Під час різних перевірок вдалося з’ясувати, що проблема знаходиться в проміжній камері російського модуля «Звєзда». Вдалося знайти і заклеїти одну тріщину. Та в кінці минулого року з’ясувалося, що десь знаходиться ще одна. Але її місце розташування встановити так і не вдалося.

 

Втративши значну кількість повітря, космонавти та астронавти змушені були тимчасово припинити пошук тріщини та ізолювати проміжну камеру модуля «Звєзда» від інших модулів станції. Періодично у відсік подають повітря, щоб тиск у ньому не  опусктився нижче допустимого рівня.

 

Як повідомляє ТАСС,  на 15 лютого 2021 року заплановано старт вантажного корабля «Прогрес МС-16». Старт відбудеться о 08:45 за київським часом з космодрому Байконур. До орбітальному комплексу корабель має пристикуватися 17 лютого о 10:19 за київським часом.

Російський вантажівка доставить на МКС запаси газів, а також спеціалізований ремонтний комплект, за допомогою якого космонавти намагатимуться усунути витік повітря.

 

З метою формування балістичних умов перед посадкою транспортного пілотованого корабля «Союз МС-17», а також пере стикуванням корабля «Союз МС-18» на 21 січня 2021 запланована корекція орбіти Міжнародної космічної станції.

 

За попередніми даними служби балістико-навігаційного забезпечення Центру управління польотами о 20:14 за київським часом буде видана команда і включені двигуни транспортного вантажного корабля «Прогрес МС-14», які опрацюють 418,5 секунди.

 

Середня висота орбіти станції збільшиться приблизно на 1,2 км і становитиме близько 419,77 км над поверхнею Землі.

 

Зараз на МКС перебуває семеро людей. Це російські космонавти Сергій Рижиков, Сергій Кудь-Свєрчков, американські астронавти Кетлін Рубінс, Майкл Хопкінс, Віктор Гловер, Шеннон Уокер і японський астронавт Соїті Ногуті.

 

Нагадуємо: