Над Україною пройшовся американський стратегічний розвідувальний Global Hawk

В останній день 2020 року над Україною  пролетів стратегічний американський розвідувальний безпілотний літальний апарат RQ-4 Global Hawk

Інформацію про політ було  розміщено на сайті “Флайрадар24”, який відстежує рух повітряних суден.

 

Літак Northrop Grumman RQ-4 Global Hawk, що належить Повітряним Силам США, 31 грудня 2020 року, піднвся у небо з військового аеродрому поблизу італійського міста Катанія на острові Сицилія.

 

Набравши висоту більше 16 км, він здійснив політ в небі ряду країн Європейського Союзу, дістався в Балтійському морі узбережжя  Естонії, що поблизу кордону з Росією. Після цього розвідувальний апарат обійшовши повітряний простір Білорусі завтіав у повітряний простір України, де після обіду пролетів уздовж «лінії розмежування» на Донбасі.

 

Довідка.

RQ-4 Global Hawk – стратегічний розвідувальний безпілотний літальний апарат (БПЛА). Перший політ здійснив 28 лютого 1998 року з авіабази Військово-повітряних сил США в Каліфорнії. Перший апарат Global Hawk був переданий військово-морським силам США у 2004 році та приступив до виконання бойових завдань в березні 2006 року. Апарат може здійснювати патрулювання протягом 30 годин на висоті до 18000 метрів. Виробляється фірмою Teledyne Ryan Aeronautical (США).

 

Нагадуємо: